Biliyormusunuz

Oturma Pozisyonunuz Kişiliğinizi Ortaya Çıkarabilir !

Normalde insanlar oturma biçimlerinin gerçek kişiliklerini ortaya çıkarabileceğini düşünmeyebilirler.

1. Dik Oturma

Tutarlı bir şekilde dik oturmak sadece duruşunuz için iyi değildir, aynı zamanda doğal olarak kendinize güvendiğinizin bir göstergesidir.

Ohio State Üniversitesi’ndeki araştırmacılar, iş görüşmeleri sırasında dik oturan kişilerin, kendilerine güvenmeleri ve kendilerine inanmaları nedeniyle iş için nitelikli olduklarına inandıklarını buldular.

Ek olarak, genel olarak dik oturan insanların kendilerini olumlu bir şekilde düşündükleri ve daha az güvensizlik yaşadıkları bulunmuştur.

2. Çapraz Bacaklar

Bacak bacak üstüne atarak oturma alışkanlığınız var mı? Bu, oldukça güvensiz olduğunuzun ve hatta bazen savunmacı olabileceğinizin güçlü bir işaretidir.

Bağdaş kurup oturmak, bilinçaltının vücudun cinsel organlar gibi savunmasız bölgelerini koruduğunu ortaya koyuyor. İnsanlar bunun mantıklı bir düşünme yolu olmadığını bilseler de, herhangi birinin bilinçaltında olup bitenler nadiren rasyoneldir. Bu, sürekli bacak bacak üstüne atarak oturan kişinin, derinlerde bir yerde, bunu kendini gizli bir şekilde korumak için yaptığı anlamına gelir.

3. Bacak Kelepçesi

Otururken bacak bacak üstüne atıp bir veya iki elini kıskaç olarak kullanan kişiler rekabetçi ve tartışmacı bir kişiliğe sahip olduklarını gösteriyor . Bu, bu şekilde oturan bireyin çok inatçı, kapalı fikirli ve onlarla iyi oturmazlarsa diğer insanların fikirlerini reddettiğinin bir işaretidir.

Bir iş toplantısındaysanız ve bu şekilde oturan bir iş arkadaşınızla fikirlerinizi tartışıyorsanız bu daha da önemlidir – dikkatli olun. Söylediğiniz hiçbir şeye katılmayabilir ve daha sonra bunun için sizi yargılayacaktır ya da fikirlerinizi alıp bunun için kendilerine itibar edebilirler.

4. Masanın Sonunda Oturmak

Sürekli olarak masanın, kanepenin veya bankın ucunda oturmak, yalnızca kendine güvenen değil, aynı zamanda liderlik özelliklerine sahip bir kişiliği ortaya çıkarır.

Diğer insanların etrafındaki herhangi bir noktanın sonunda oturan insanlar bilinçaltında kontrolün kendilerinde olduğu mesajını göndermeye devam etmek istiyorlar. Çevrelerindeki diğerlerinin onların emirlerine uymasını ve onların emirlerine atlamasını beklerler. Aslında bu şekilde oturmak, etrafındakiler emirlerine uysunlar diye gizli bir yıldırma taktiğidir.

5. Merkezde Oturmak

Masanın, kanepenin veya sıranın sonunda oturmanın aksine, işbirlikçi kişiliğe sahip insanlar doğal olarak herhangi bir oturma düzeninin ortasında oturmaya meyilli olacaklardır.

Bu, etrafındakilere ulaşılabilir olduklarını, ekip çalışmasına değer verdiklerini ve işbirliği yapmak istediklerini söylemenin bilinçaltı bir yoludur. Başka bir deyişle, kimseyi yönlendirmek yerine başkalarıyla çalışmak istiyorlar.

6. Bacakları Bağlanmış Bir Şekilde Yerde Oturmak

Yerde bacak bacak üstüne atarak oturmak açık fikirli ve ruhani olduğunuzu gösterir.

Bu oturma pozisyonunun Doğu oturma pozisyonu olarak da bilindiğinden ve yoga uygulamaları sırasında bu şekilde oturmanızın beklendiğinden bahseder . Bu pozisyonda, rahat ve o anda olan her şeye açıksınız.

7. Kollarınızı Çapraz Oturarak Oturmak

Otururken kollarınızı çaprazlamanız sadece kızgın olduğunuzun değil, kendiniz ve çevrenizdekiler arasında bir engel oluşturduğunuzun da bir göstergesidir.

psikologlar, sürekli kollarını kavuşturmuş oturanların öfke kontrolü sorunlarıyla mücadele ettiğini belirtiyor. Ayrıca bu şekilde oturanlar kendilerini sürekli tehdit altında hissederler, çünkü bu duruş bilinçaltı zihinlerinin sanki etrafta tehditler varmış gibi hissetmesinden kaynaklanır ve kendilerini korumaları gerekir. Bu yüzden kollarını göğsünde kavuşturarak otururlar.

8. Bileklerinizi Çapraz Oturarak Oturmak

İstikrarlı bir şekilde otururken bileklerini çaprazlayanlar için bu, güvensiz olduklarını gösterir. Tıpkı bacak bacak üstüne atarak oturmaya gelince, bileklerini çaprazlayarak oturanlar sadece güvensiz değil, aynı zamanda genel olarak endişeli ve korkulu . Bu duruş, bilinçaltında bireyin kendini tehdit altında hissettiğini gösterir.

9. Dizler Yan Yana Oturmak

Dizleri yan yana oturan ama bacak bacak üstüne atmayan birini fark ettiniz mi? Bu oturma pozisyonu, neşeliliğin, dışa dönüklüğün ve sokulgan olmanın bir işaretidir .

Bir dahaki sefere o pozisyonda olan birinin yanına oturduğunuzda, o kişiyi gözlemleyin. Oldukça arkadaş canlısı, iyimser ve konuşkan olma şansı yüksektir ve bu oturma pozisyonu bu özelliği güçlendirir.

10. Dizler Ayrı Ayrı Oturmak

Dizleri birbirinden uzakta oturan insanlar benmerkezci, kibirli ve hatta yargılayıcı görünürler. Bu kişiler ayrıca genellikle süslü veya çok şık giysiler giyiyor gibi görünebilir ve genellikle çok fazla makyaj yaparlar.

Ancak , bu pozisyonda oturan insanlar dışarıdan benmerkezci görünebilirler. Gerçek şu ki, onlar kaygıyla dolu, yanlış bir şey yapmaktan endişe duyan ve güçlü bir başarısızlık korkusu olan mükemmeliyetçidirler.

11. Dizler İleride Oturarak Oturmak

Dizleri dümdüz önde oturanlar zeki ve bilgilidir. Sadece huzurlu bir ortamda olduklarında kendilerini rahat hissederler, bu nedenle yüzleşmekten veya huzurlarını bozan kimselerden hoşlanmazlar. Genellikle kendi zamanlarına ve başkalarının zamanına saygı duyarlar, bu nedenle toplantılara geç kalmazlar.

Bir dahaki sefere oturduğunuzda, otururken bulunduğunuz pozisyona dikkat edin. Bu, genel olarak kişiliğinizin ve belirli bir zamandaki tutumunuzun bir göstergesi olabilir. Etrafınızda oturan diğerlerini de gözlemleyin, çünkü onların ne tür insanlar olduğunu çabucak öğreneceksiniz.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiye yerine geçmez.

Bir yanıt yazın