Biliyormusunuz

Sinsi insanların en belirgin 20 özelliği

Hayat genellikle size birkaç zorlu sınav verir, ancak bu durumlar size birinin güvenilir olup olmadığını nasıl anlayacağınızı öğretir. Oradan, nelerden kaçınacağınızı bilmeniz için sinsi insanların belirtilerini öğrenirsiniz.

Birkaç kalp kırıklığı yaşayana kadar, çok geç olana kadar bu işaretleri fark edemeyebilirsiniz. Neyse ki, bu özellik, kendinizi koruyabilmeniz için sinsi insanların işaretlerini nasıl belirleyeceğinizi öğrenmenize yardımcı olacaktır.

Sinsi bir kişinin kişiliğini görebilecek ve sakladıkları gerçek renkleri keşfedebileceksiniz.

Sinsi insanların alametlerini bilmek size çok fazla zaman ve enerji kazandırabilir çünkü onlar tarafından kullanılmamaktan nasıl kaçınacağınızı öğretir. İster yabancılar, ister arkadaşlar veya randevunuz olsun, içinizdeki bir şey bir şeylerin yolunda gitmediğini ima ettiğinde bunun ne anlama geldiğini öğrenin.

Elbette, bu kişinin sizin için iyi olmadığını düşünüyorsanız içgüdülerinizi takip etmelisiniz, ancak orada oldukları için işaretlerin de farkında olmalısınız. Sadece onları aramaya başlamalısın. 

Sinsi insanlar nelerdir?

Sinsi bir kişi kurnaz, sahtekârdır ve hatta sinsi veya kaba olabilir. Dürüst veya açık sözlü olmak yerine, işleri gizlice yaparlar. Bu davranış için tonlarca nedenleri de var.

Sizin hakkınızda daha fazla şey öğrenmek, kendileri hakkında bir şeyler saklamak veya bir durumu kontrol etmek isteyip istemedikleri, manipülatiftirler. Sinsi insanlar sadece istemek yerine istediklerini elde etmek için oyun oynarlar.

Sinsi bir insan birçok konuda aldatıcı olabilir ama onu asıl sinsi yapan şey dürüst olmayan davranışlarıdır. Aktif olarak gölgelidirler ve bu asla iyi bir işaret değildir.

Bu niteliklere sahip olması gereken tek kişi casuslardır ve sizin bir casusla çıktığınızdan şüpheliyiz. Dürüst olmak gerekirse, günlük bir iş o kadar yaygın değil.

Sinsi insanların bu belirtilerini fark ederseniz, ne pahasına olursa olsun onlardan kaçınmalısınız.

Sinsi insanların belirtileri

Sinsi insanların işaretlerini aramak zor olabilir. Her zaman oradalar, ancak yakalanmaları zor olabilir.

Sinsi insanların bütün sorunu, bu işaretleri saklamakta iyi olmalarıdır, bu yüzden biraz daha dikkat etmeniz gerekiyor.

1. Yoğun göz teması

Hiç göz temasını koparmayan biriyle tanıştınız mı? Ürpertici! Sinsi insanlar, diğer insanların gözlerine yoğun bir şekilde bakma, göz temasını asla bozmama gibi bir alışkanlığa sahiptir.

Bu, sinsi insanların sizi kurnazca kontrol etme şeklidir. Biraz fazla göz teması kurmak sizin için tehlike işareti olmalı. 

2. Çok çabuk açılırlar

Sinsi insanların bir işareti, aynı anda çok fazla bilgi vermeleridir. Onlarla ilk tanıştığınızda açık bir kitap gibidirler. Sana en karanlık sırlarını çoktan anlattılar ama daha beş dakika oldu.

Bu dürüst ve gerçek görünebilir, ancak sadece sizi onların kokusundan uzaklaştırmak içindir. Açılarak güveninizi kazanırlar. Bu, sizden ne alabileceklerini görebilmeleri için sizi açmaya çalışan sinsi bir kişinin büyük bir uyarı işaretidir . 

3. Büyük ruh hali değişimleri

İşler yolunda gitmediğinde sinsi insanlar çok çabuk üzülürler. Ruh hali değişimleri bir çırpıda gerçekleşir ve sizi ne olduğundan emin olamazsınız. Bir an çok tatlılar ama sonra kızgınlar. Sadece takip edemiyorsun.

Bu yoğun duygu sıçraması, kontrol edemeyecekleri bir şey değildir. Seni kontrol etmek için kullanıyorlar. Birisi duygusal bir patlama yaşadığında, çevredeki insanlar rahatsız hisseder. Bu duygu sizi sinsi kişiye karşı savunmasız kılar. 

4. Sınır yok

Onlar için sınırlar zayıflar içindir. Sınırlarınızı netleştirdiniz, ancak yine de sınırları zorlamaya çalışıyorlar. Kurallarınızı çiğnerler ve neyle paçayı sıyırabileceklerini görmeye çalışırlar.

Bu konuda ne hissettiğinizi ifade ettiniz, ancak sizi her seferinde görmezden geliyorlar. Hatta müdahaleci tavırlarını bir kez daha tekrarlamak için sahte bir özür bile dileyebilirler.

5. Empati yok

Sağlıklı insanlar diğer insanları anlayabilir ve durumlara farklı açılardan bakabilirler. Sinsi insanların alametlerinden biri de empatiden yoksun olmalarıdır. Konuştuğun kişide empati yoksa kaç. 

6. Hakkınızda biraz fazla şey biliyorlar

Yeni tanıştınız, ancak sizin hakkınızda bilmeleri gerekenden çok daha fazlasını biliyorlar. Neden? Niye? Tüyler ürpertici olmasının yanı sıra, durumu yönlendirmek için hakkınızda yeterli bilgiye sahip olduklarından emin olmaları gerekiyordu. Yapmasalardı, başa çıkamayacakları duruma kör bir şekilde girerlerdi.

Sizi arayacaklar ve güveninizi kazanacaklar, böylece istediklerini elde etmek için zayıf yönlerinizi size karşı kullanabilecekler.

7. Konuşmayı yönetirler

Sohbet sırasında konuşabilirsiniz, ancak ne hakkında konuştuğunuzu kontrol etmelerini sağlarlar. Bir konuşmanın kontrolsüz gitmesine izin veremezler. Bu onların tarzı değil. Sinsi insanlar her zaman konuşmanın kontrolünde olmalıdır.

8. Hızlı hareket ederler

Bir randevuya gittiniz ve onlar zaten ilişkiyi özel kılmak istiyorlar. Biraz hızlı, değil mi? Sahte bir güven duygusu yaratmaya çalışıyorlar. Bunun bir başka örneği de aşk bombardımanıdır. Sadece nasıl hissettiğiniz üzerinde güç kazanmak için onlara güvenmeniz için sizi iyi duygularla boğarlar.

Sinsi insanlar, onlara teslim olmanız için bir ilişkinin doğal ilerlemesini hızlandıracaktır. Bunu bir kez başardıklarında, sizi daha kolay manipüle edebilirler veya size kötü davranabilirler çünkü onların da iyi davranışlarda bulunabileceklerine inanacaksınız.

9. Bağlantıları kesildi

Sinsi biriyle konuştuğunuzda, oradaymış gibi hissetmezsiniz. Sanki gözlerinde biraz ölü gibiler. Bu narsistlerde ve sosyopatlarda yaygındır. Seni gerçekten dinlemiyorlar. Plan yapıyorlar. Söylediğin her şey sana karşı kullanabilecekleri bir şey ve söyledikleri her şeyin seni kontrol etmek için söylendiği söyleniyor. 

10. İnsanları birbirine düşürürler

Sinsi insanların amaçları vardır. Senden hoşlandıkları için seninle arkadaş olduklarını mı sanıyorsun? Seninle zaman geçirmelerinin bir nedeni var. İnsanlar arasında dram ve çatışma yaratırlar. İlişkileri koparmalarına ve durumu kontrol altına almalarına izin verir.

Hatta okulda veya işte sorunlara neden olabilirler. Başka bir kazanımları olmasa bile insanların düşünce ve davranışlarını manipüle edebileceklerini bilmek için dramaya başlamayı severler.

11. Size nasıl hissetmeniz gerektiğini söylerler

Sinsi insanlar çevrelerindeki insanları kontrol edebileceklerinden emin olacaklardır. Bunu, kendi kararlarınızı vermenize izin vermek yerine nasıl hissetmeniz gerektiğini söyleyerek yaparlar. Bu sadece sınırlarınıza saygısızlık değil, aynı zamanda manipülasyondur.

12. Narsisttirler

Güvenilmez insanların üstesinden gelemeyeceği bir şey varsa, o da eleştiridir. Bu insanlar genellikle daha narsisistik niteliklere sahiptir, yani insanlar onları eleştirdiğinde bunu kaldıramazlar. Bunu değerlerine bir saldırı olarak görüyorlar. Bu yüzden ne yaparlarsa yapsınlar asla yanlış değildir. 

13. Her şey siyah ve beyaz

İnsanlarla etkileşime girdiklerinde siyah beyaz düşünürler. Sinsi insanlar genellikle her zaman ve asla gibi kelimeleri kullanırlar.

Onlar için biri ya iyi insandır ya da kötü insan. Ortası yok, yani seni ya sevecekler ya da senden nefret edecekler. Arada ne olursa olsun onların sorunu değil.

14. Asla özür dilemezler

Yapacakları son şey, eylemlerinin sorumluluğunu almaktır. Onlara güvenmenizi veya onları iyi bir insan olarak görmenizi sağlamak için sahte bir özür sunabilirler, ancak bu asla samimi olmayacaktır.

Sinsi insanlar neyi yanlış yaptıklarını kabul etmekle ilgilenmezler. Yanlış yaparlar ve başkalarını suçlayarak bundan paçayı sıyırırlar. 

15. Hayır bir seçenek değildir

Sınırlarınıza saygı duymadıkları için, hayır demenize izin vermeyeceklerini varsayabilir ve bundan paçayı sıyırabilirsiniz.

Hayır dediğinizde, fikrinizi değiştirmeniz veya sizi manipüle etmeniz için size baskı yaparlar. Genellikle dışarı çıkıp size şantaj yapmazlar veya sizi tehdit etmezler, ancak kendiniz hakkında ikinci bir tahminde bulunmanızı sağlarlar. Hayır demeye devam ederseniz, istediklerini alana kadar geri adım atmazlar.

16. Manipülatiftirler

Sinsi insanların bir çok belirtisi manipülatiftir. Manipülasyon pek çok biçimde olabilir. Nasıl düşündüğünüzü, hissettiğinizi ya da ne yaptığınızı değiştirmeye çalışırlarsa, sizi manipüle ediyorlar demektir.

En bariz şekilde kolunuzu burkmazlar. Sinsi bir kişi, başkalarını nasıl kontrol ettiği ve manipüle ettiği konusunda kurnazdır. 

17. Sana güvenmiyorlar

Sinsi bir insan, eline geçen her fırsatta güvensizliği size çevirecektir. Sizi yalan söylemekle, hile yapmakla veya genel olarak kapalı olmakla suçlayacaklar. Bunu yaptıkları sinsi şeylerden sizi uzaklaştırmak için yapıyorlar.

Sinsi bir insan size kendinizi ve her durumu sorgulatacaktır. Birisi sana güvenmediğinde, bazen bu onlara güvenmemen gerektiğinin bir işaretidir.

18. Herkesi yargılamak

Gizlice konuşan insanlar çok yargılayıcıdır. Yüzünüze karşı güzel şeyler söyleyecekler ve başkalarını açıkça yargılayacaklar. Bu, sizi kontrol etmelerinin başka bir yoludur.

Başkaları hakkında kötü şeyler söylediklerini duyarsanız, size bunu yapmalarını önlemek için onlara karşı belirli bir şekilde davranırsınız. 

19. Suçluluk yok

Tüm sinsi insanlar gerçekten soğuk kalpli değildir, ancak çoğu herhangi bir suçluluk hissetmez. Sadece bencil değiller, birine yanlış yaptıklarında, onları kontrol ettiklerinde ve hatta incittiklerinde kendilerini suçlu hissetmiyorlar. Kötü davranışlarla suçlanırlarsa sertçe saldırabilirler ama asla kendilerini kötü hissetmezler.

20. Gaslighting

Gaslighting , büyük bir manipülasyon biçimidir ve sinsi insanlar için inanılmaz derecede yaygındır. O kadar incelikli ki çoğu insan yapıldığının farkında bile değil. Birisi nasıl hissettiğinizi veya ne söylediğinizi görmezden geldiğinde, size gaz veriyorlar.

Nasıl hissettiğinin yanlış olduğuna seni ikna ediyorlar. Bu gerçekten acımasız ve sağlıksız bir model haline gelebilen duygusal bir oyun.

Bir yanıt yazın