Biliyormusunuz

Uyuma Şekliniz Gerçek Kişiliğiniz Hakkında Çok Şey Gösterebilir

Uzun bir günün ardından, kim öylece yatağa girmeyi, sarılıp uyumayı ve kişisel hayal dünyalarına seyahat etmeyi sevmez ki? Başınızın altındaki yastığın ve vücudunuzun rahatlamış hissi, yenmesi zor bir deneyimdir. İster sırt üstü uzanmış olun, ister en sevdiğiniz pozisyonda kıvrılmış olun, kaotik bir dünyada huzurlu bir an.

Ancak, uyku şeklinizin aslında vücudunuza bir mola vermekten daha fazlasını yapabileceğini, aslında kişiliğiniz hakkında daha fazlasını ortaya çıkarabileceğini biliyor muydunuz?

NYC Surgical Associates’den Dr. David Greuner, “Düşündüğünüzde,” diyor Cosmopolitan’a göre, “çoğu insan günde altı veya daha fazla saatini uyuyarak geçiriyor, bu yüzden tabii ki uyku pozisyonunuz sizin hakkınızda çok şey ortaya koyuyor” . Peki uyku pozisyonunuz bir insan olarak sizin hakkınızda ne söylüyor?

1. Fetal pozisyon

Psychology Today’e göre , anne karnındaki bir bebek gibi kıvrılıp uyumayı seviyorsanız, hassas olma eğiliminde olan ve rahatlık isteyen biri olabilirsiniz. Ve düzenli ve çalışkan olsanız da, özellikle aşırı düşünmekten kaynaklandığında, çok fazla endişe ile başa çıkma eğilimindesiniz. Genelde kendinize saklamayı sevseniz de, sizi tanıyanlar ne kadar sıcak kalpli ve cömert olduğunuzu bilirler.

2. Sırt üstü uyumak

En sevdiği uyku pozisyonu sırt üstü olan biriyseniz, büyük olasılıkla kendinize güveniyorsunuzdur. Hayatta ne istediğinizi biliyorsunuz ve oraya ulaşmak için adım atmaktan korkmuyorsunuz.

Ancak inatçı ve özeleştirel yapınız sizi sadece kendiniz için değil, başkaları için de yüksek beklentilere sahip olmaya zorlayabilir ve bu da ilişkilerinizde gerginliğe neden olabilir. Kiminle birlikte olduğunuza bağlı olarak, tanıdıklara karşı çekingen ama sevdiklerinize karşı rahat ve açık fikirli olma eğilimindesiniz.  

3. Bir yastıkla sarılmak

Yanınızda uyurken bir yastığa sarılmayı seviyorsanız, yakınlık isteyen ve derin ilişkilere değer veren biri olabilirsiniz. Romantik jestler muhtemelen sizin için çok şey ifade ediyor. Ancak ne kadar sevildiğinizin söylenmesini sevseniz de, gerçek aşkın göstergesi olarak evde yardım veya ayak işlerini halletmek gibi pratik şeyleri tercih edersiniz.

Ancak, bacaklarınızın arasında bir yastıkla uyuyorsanız, rahat olmayı seven ve züppelik yapmadan hayattaki güzel şeylerin tadını çıkarmayı seven bir insansınız.

4. Mide üzerinde uyumak

The Sleep Doctor’a göre yüzüstü uyuyorsanız , titiz ve çalışkan biri olabilirsiniz. Ancak, mükemmelliğe ulaşma çabanızda, savunmaya geçme ve eleştiriye karşı duyarlı olma eğilimindesiniz. Bunun nedeni, kendinizi o kadar yüksek standartlarda tutmanızdır ki, değişmeye çalışan her şey güvensizliklerinizi ortaya çıkarır. Ancak tüm bunlara rağmen insanları size çeken sıcak ve cömert yüreğiniz, dostluğunuz ya da sevdiğiniz kişi olarak kalmalarını sağlayan da vefanızdır.

5. Serbest Şekillendirici

Sevdiklerinize ve hayallerinize nasıl ciddi ve adanmış olunacağını biliyorsunuz ama aynı zamanda ruh hali gerektirdiğinde nasıl bırakıp eğleneceğinizi de biliyorsunuz. Bu denge, başkalarını önemsemek için de geçerlidir. Sevdiklerinize yardım etmek için her şeyi bırakabilirsiniz ama bu kendinize bakmayı unuttuğunuz anlamına gelmez. Esnekliğiniz çeşitli durumlarla başa çıkmanıza yardımcı olur.

6. Yan yatmak

Yan yatmayı seviyorsanız, rahat, açık fikirli ve ödün verme becerisine sahip bir insan olabilirsiniz. Ek olarak, bu özellikler yaratıcılığınızın daha iyi akmasını sağlar. Bununla birlikte, başkalarına da sizden yararlanma fırsatı vererek, biraz fazla kolay güvenme eğilimindesiniz. Bu nedenle, daha iyi karar vermenize yardımcı olması için merakınız yoluyla edindiğiniz tüm bilgilere güvenirsiniz.

Bir yanıt yazın