Kişisel Bakım

Harika bir cilt için 20 Altın Öneri !Ergenlik döneminden itibaren birçok insan yüz cildi ile ilgili sorunlar yaşamaya başlar ve genellikle yaşamları boyunca sürer. Enflamasyona sivilce eşlik eder, cilt özelliklerini değiştirir, kuru veya yağlı hale gelir ve ardından kırışıklıklar ortaya çıkar. Ve her aşama, bireysel bir yaklaşım gerektirir. Cilt bakımının basit kurallarına ne kadar çabuk hakim olursanız, o kadar uzun süre genç kalırsınız. 

1. En önemli kural sivilceleri patlatmamaktır! 

Her yeni ekstrüzyonla sayıları artar. Şanslı olsanız ve kendinizi tanımıyor olsanız bile ciltte bir tür enfeksiyon, lekeler ve izler kalacaktır.

2. Yüzünüzü günde iki kez temizleyin:

sabah ve yatmadan önce. Ve bu kuralı ihmal etmemeye çalışın. Makyaj yapmamış olsanız bile cildiniz yine de atmosferden gelen toz ve kendi salgılarınızla kirlenir.

3. Yüzünde makyajla asla yatağa gitme! Bu çok zararlıdır ve ciddi sonuçlara yol açabilir, bu durumda ortadan kaldırılması çok daha zor olacaktır. Makalemizde makyajın nasıl doğru bir şekilde çıkarılacağını okuyun.

4.Kendinizden ve güzelliğinizden tasarruf etmeyin. Her şeyden tasarruf edebilirsiniz, sadece sağlıktan değil. Ucuz krem ​​ve makyaj satın almayı bırakın. Aynı şekilde, sizi güzelleştirmeyecek: kirpikler birbirine yapışacak, pudra yuvarlanacak ve benzeri, ancak bu tür kozmetikler oldukça önemli zararlara neden olabilir. Cildinize uyan lüks segmentten çizgiyi bulun.

5. Losyonları yüze sadece hafifçe dokunarak uygulayın. Cildi çok fazla germeyin. Yaşlandıkça, dikkatli kullanımınız için size teşekkür edecek.

6. Gözlerin altındaki halkalara özellikle dikkat edin:

bunlar genellikle uykusuzluktan ve bilgisayardaki uzun süreli çalışmadan kaynaklanır. Göz çevresindeki cildi özel nemlendirici jellerle tazeleyin. Bunları uyguladıktan sonra sıkılaştırma etkisi yaratılır ve göz altı torbası sorunu sizi terk eder.

7. Akne kremi cildi kurutur. Asla yüzünün her yerine koyma. Kulak çubuklarını kullanın ve kremi doğrudan iltihaplı bölgelere uygulayın.

8. Tüm cilt problemleri içeriden kaynaklanır. Dengesiz beslenme, zayıf ekoloji, kirli hava, stres – bunların hepsi onu etkiliyor. E vitamini ve mineralleri (bakır, magnezyum, çinko) alın. Bu, cildi daha sağlıklı ve esnek hale getirecektir.

9. Temizlemenin yanı sıra cildi her türlü maske ile beslemek gerekir. Nemlendirici, Eksfoliye Edici, Yatıştırıcı, Rahatlatıcı, Oksijenli – cilt tipinize göre herhangi birini seçin. Ayrıca peelingi de ihmal etmeyin, cilt yüzeyindeki ölü hücreleri uzaklaştırır ve yeniler.

10. Elinizde başka bir şey olmasa bile asla sabunla yıkamayın. Köpük veya köpük kullanmak daha iyidir, Ph dengesini koruyacak ve yüzü kurutmayacaktır.

11. Her gün çok fazla su içmeniz gerekiyor – 

1.5-2 litre. En pahalı kremler bile vücutta sıvı yoksa yardımcı olmaz. Bu açığı hissetmeyebilirsiniz, ancak soyulma, tahriş ve diğer sorunlar şeklinde cildi kesinlikle etkileyecektir.

12. Yağlı, şekerli yiyecekler ve abur cuburlar yemeyin.

Abur cuburlar sadece cildinize değil, bir bütün olarak vücuda büyük zarar verir. Bu iğrenç şeyden vazgeçin ve sağlıklı bir diyete geçin.

13. Cildinizi türüne bakılmaksızın sabahları nemlendirdiğinizden emin olun. Bunu bir kural olarak alın ve kısa süre sonra cildinizin size nasıl teşekkür edeceğini göreceksiniz.

14. Gün içinde yüzünüze dokunmayın, hiç dokunmamaya çalışın. Temiz bir el bile iltihaplanmaya neden olan bakterilere sahip olabilir.

15. Fırçalarınızı ve süngerlerinizi temiz tutun. 

Fondötenim her kullanımdan sonra fırçalar ve kuru ürün fırçalarım haftada bir kez fırçalar.

16. Yaz aylarında güneş kremi kullandığınızdan emin olun

Yaz aylarında güneş kremizi seçerken plaj için daha yüksek SPF 30-50 olan ürünleri seçin.

17. Göz çevresine asla yüz kremi uygulamayın. Özel bir krem ​​alın ve bu bölgeleri ayırın. Gece yüzünüzün her yerine yağlı bir krem ​​sürerseniz sabah gözlerinizde etkileyici bir şişlik belirecektir.

18. Geçit töreni sırasında spor yapmayın, fiziksel aktiviteden önce cildinizi temizlediğinizden emin olun. Havalı bir antrenörün önünde güzellikle parlamak istediğini anlıyorum, ama inan bana, o senin kırmızı yanaklarından daha çok kendine hayran.

19. Yüzünüzün her yerinde kapatıcı kullanmayın, çok kalın ve gündüz makyajına uygun değildir. Sivilceyi örtmeniz gerekiyorsa, kapatıcıyı cilt tonunuza uyacak şekilde eşleştirin ve noktalarla uygulayın.

20. Cildinize ciddiyetle bakmaya karar verirseniz, sistematik bir şekilde ona dikkat edin.

Hiçbir çare sorunlarınızdan tek seferde kurtulmanıza yardımcı olamaz. Listelediğimiz tüm kurallara günlük olarak uyulmalıdır. Yakında değişiklikleri göreceksiniz ve görünüşünüzden memnun kalacaksınız. Herşey senin elinde!

Bir yanıt yazın