Kişisel Bakım

Evde Cilt Bakımıavokado

Yararlı olan nedir? Avokado mükemmel bir  nemlendirici”olarak kabul edilir . Avokado bu için faydalıdır. Hücre oluşum işlemi için gerekli olan A vitamine sahip olduğu bilinmekte,  ihtiyaç olan yağ , avokado da yeterli miktarda bulunmakta.

Nasıl kullanılır? Avokado , hamur haline dönüştürülür , yüz için yararlı bir maske olabilir. Avokado krem krem şekline getirilir ve bir kaşık yumurta sarısı  ekleyebilir , ve sonra hepsini karıştırın. Maske cilt nemlendirici , tahriş ve iltihap giderici , gençleştirici etki sağlayacaktır.

Zeytinyağı

Zeytinyağının Antioksidan içeriği Cilde uygulandığında antioksidanlar erken yaşlanmayı önleyebilir. Ayrıca, güneşe maruz kaldıktan sonra cilde zeytinyağı koymanın kansere neden olan hücrelerle savaşabileceğini düşündürmektedir.

Vitamin içeriği , Zeytinyağı yağda çözünen içeren vitamin A, D, E ve K vitaminleri, bu bazıları deri için faydalı olabilir.

Zeytinyağının antibakteriyel özelliklere sahip olduğu gösterilmiştir . Bununla birlikte, zeytinyağının cilt üzerindeki bakterileri kontrol etme yeteneği hakkında çok az çalışma vardır.

Zeytinyağı, hem cildi hem de saçı yumuşatmak için sıklıkla kullanılan popüler bir doğal nemlendiricidir. Bununla birlikte, etkinliği hakkında çok az araştırma vardır.

Bal

1. mükemmel günlük temizleyici

Günlük yüz yıkamanızı atmanın zamanı gelmiş olabilir. Balın antioksidanları, antiseptik ve antibakteriyel özellikleri, bu bileşeni akne ile mücadelede bir tercih haline getirir. Gözeneklerinizi açar ve cildinizi gün boyu nemlendirirken bu sinir bozucu siyah noktalardan kurtulur.

Yüzünüzü ılık suyla ıslatın, yaklaşık 1/2 çay kaşığı bal kullanın ve dairesel hareketlerle yüzünüze masaj yapın. Durulamadan ve cilt bakım rutininize devam etmeden önce DIY temizleyicinizde 30 saniye çalışın.

2. Bu doğal bir eksfoliyatör

Hafifçe pul pul dökmek için bal yüz maskesi kullanarak tahriş olmuş ve kaşıntılı cilde veda edin. Ayrıca rutini yükseltmek için diğer ilaçları (avokado, limon veya elma sirkesi) birleştirebilirsiniz.

Kendiniz denemek için, ne yaparsanız yapın (combo ya da değil) yüzünüzü temizleyerek başlayın. Cildinize ince bir tabaka bal sürün ve ılık suyla durulamadan ve yüzünüzü kurutmadan önce 8 ila 10 dakika bekletin. Sonuçlar için haftada bir veya iki kez kullanın.

3. sivilce tedavisi için harika

Temizleyici ve eksfoliatör herhangi bir endikasyon ise, bal her yerde akne ile mücadele için iyidir. Antienflamatuar faydaları, fazla yağı yüzeyden çıkarmaya yardımcı olur ve her gün uygulanırsa, cildinizdeki bakterileri dengeler. İnatçı kırılmaları sakinleştirmek ve hatta egzama veya sedef hastalığı gibi otoimmün cilt rahatsızlıklarından kurtulmak için nokta tedavisi olarak kullanın. Baldaki iyileştirici özellikler cildin hasarı daha hızlı onarmasına yardımcı olur.

4. nemlendirici bir nemlendirici

Kuru veya kaşıntılı bir cilde eğilimliyseniz, bal uygulamasının yatıştırıcı etkileri olabilir. Bal, antioksidan özellikleriyle serbest radikal hasarı ve kirliliğiyle savaşır ve cildinize nemlendirme sağlamak için gerçekten harikadır .

5. anti-aging için harika

Baldaki probiyotikler, antioksidanlar, besinler ve enzimler cildi besler ve dolgunlaştırır. Nemi yağlı hale getirmeden veya tahriş etmeden korur ve yeniden oluşturur. Kırışıklıkları tamamen ortadan kaldırmasa da, görünümlerini azaltır. Ve antioksidanlar, herhangi bir hasarı tersine çevirmeye yardımcı olur, bu da görünür yaşlanma belirtilerine yol açabilir.

salatalık

Yararlı olan nedir? uzun Salatalık , % 95 su oluşur daha , ve en yararlı tutar , bu sebzelerde olduğu: vitaminler ( B1 , B2 , C , E ve diğerleri), mineraller ve iz elemanları. cilt tarafından emilim kokteyl” ve onun avantaj sağlamaktır – yalnız B vitamini inflamasyonu kaldırmak edebiliyoruz , hem de kolajen üretimini desteklemek için , aslında söz değil , özelliklerin bir kitle her iz element vardır.

Nasıl kullanılır? Salatalık suyu – losyon olarak ( o cildi tazeler , ona tonuna dönecektir , yıkama için -, salatalık dilim yaşlılık lekeleri ve akne kurtulmak) ( kendi yüzünü silme – cildi hemen posvezheet), salatalık daire” – göz yardımcı olmak için ( ödem , göz altı torba ve çürüklerden iz kalmaz). Rendelenmiş salatalık ve yumurta akı maskesi cildinize sağlıklı bir görünüm kazandırmaya yardımcı olacaktır.

şeker

Yararlı olan nedir? denir rağmen tatlı ölüm”, cilt için şeker kullanımı , sen kozmetik amaçlar için kullanırsanız , iptal edilmemiştir. gemide götürün , size cildi yumuşak geri gerektiğinde , ölü hücrelerin temizlemek.

Nasıl kullanılır? Doğal şeker bodur almak , zeytin veya badem yağı ile malzemeyi karıştırın.Stratum corneum’u pul pul dökmek için cildini ovmaktan çekinmeyin! Bu arada , şeker genellikle bodur dudaklar do – bu araç vazgeçilmezdir , dudaklar zorunda eşit onlara ruj bırakmaya düzeltmek”.

kiraz

Yararlı olan nedir? Bir diğer ürün , antioksidan özellikleri nedeniyle bilinen , örneğin, serbest radikallere karşı koruyabilir , UV ışınlarının zararlı etkileri ve erken yaşlanmayı önlemek için.

Nasıl kullanılır? kiraz yüz maskesi yapın ( püre çilek lapası , ancak uzun süre yüzünde tutmayın ,cilt kızılımsı renk boyalı değil böylece). doğal kaynaklar ile bu tür cilt bakım o negatif dış etkilere karşı koruma sağlar , hem de aynı hizada olarak cilt , mikro dolaşımın geliştirilmesi. 

limon

Yararlı olan nedir? Tüm meyve sularını limondan sıkın! Onlarda – organik asitler , yaşlılık lekelerinin ve çillerin yetiştirme – ağartma yardımcı olabilir.

Nasıl kullanılır? Cilt ve saç bakımı için. Limon suyu ile cilt sürtünme , sen kurtulabilirsiniz genişlemiş gözenekler sorunu ve , biz söylediğimiz gibi , deride koyu lekeler. Meyve suyunu dirsek ve bacaklardaki pürüzlü cilde koyun – yumuşar. Doğal yoğurt suyu karıştırın – bir maske olsun ,kırışıklıkların mücadelede yardımcı olacaktır. Ve saçta kullanıldığında, limon suyu, beyazlatma özellikleri sayesinde ipliklerin doğal bir şekilde aydınlatılmasına yardımcı olacaktır.

Yeşil çay

Yararlı olan nedir? Yeşil çay antioksidanlarla doludur: bileşimindeki A , B ve C vitaminleri cildi serbest radikallerden koruyacaktır , yani erken yaşlanmadan. Ek olarak , bu çay cilt yenileme süreçlerini iyileştirebilir , iltihabı önleyebilir ve tahrişi azaltabilir.

Nasıl kullanılır? Bir parça pamuk ile yüz silin , iyi demlenmiş yeşil çay batırılmış ( bir losyon” cildi temizlemek için yardımcı olacaktır , onu yumuşatmak , akne daha fazla oluşumunu önlemek için). Orada bir seçenektir donma” çay , ve sonra buz çay yüzü küpleri yıkayın – o zaman yüzünüzün daha fazla gayret ve tazeliğini hissedeceksiniz.

Yumurta akı

Yararlı olan nedir? Yumurta akının çoğu sudur , bu nedenle nemlendirici bir etkiye sahiptir ,ancak aynı zamanda daralma özellikleri cilt bakımı için yararlı olabilir. Proteini saçları besler ve güçlendirir.

Nasıl kullanılır? Protein yüz maskelerinde ( limon , bal , nişasta ve diğer malzemelerle)yeteneklerini gösterecek ve özellikle yağlı cilde yardımcı olacak – “yağlı” parlaklıktan ve genişlemiş gözeneklerden kurtulmaya yardımcı olacaktır. Protein maskeleri doğal saç bakımında da yararlıdır – saçlara parlaklık , elastikiyet , ihtişam verir , büyümelerini uyarır , kepek ve saç dökülmesini hafifletir.

Bir yanıt yazın