Sağlık

Lahana Turşusu Sağlık Faydaları

Lahana turşusunun bıraktığı özsuyu, tıbbi özellikleri nedeniyle vücudumuz için değerli bir sıvıdır. Bu sıvı, vücudun ihtiyaç duyduğu elektrolitleri ve güçlü bir sağlık için gerekli olan probiyotikleri içerir.

Lahana değirmeni, vücuttan toksinlerin atılması için mükemmeldir ve tüm vücudun vitaminlenmesine katkıda bulunur. Bunun nedeni, taze lahanadaki vitaminlerin ve antioksidanların çoğunun yanı sıra mineral tuzlar, enzimler ve enzimler gibi diğer faydalı maddelerin de bu sıvıda bulunmasıdır .

Ayrıca lahana turşusu , yaşlanma sürecini yavaşlatan, sinir sistemini koruyan ve hafıza kaybını önleyen B12 vitamini içeren tek bitkisel üründür.

Lahana turşusu suyunun tüketilmesinin tavsiye edilmesinin nedenlerinden bazıları şunlardır:

  1. Akşamdan kalmalardan kurtulun

Lahana turşusu suyu, popüler bir akşamdan kalma ilacıdır. Bir partiden sonraki gün, bir bardak lahana turşusu suyu baş ağrısını ve mide bulantısını azaltmaya yardımcı olabilir.

  1. Kabızlığı önler ve bağırsak geçişini iyileştirir

Lahana turşusu suyunun düzenli olarak tüketilmesi kabızlığı önlemeye ve bağırsak geçişini iyileştirmeye yardımcı olabilir. Her sabah bir bardak lahana turşusu suyu ile 7 günlük bir tedavi, midenizi daha hafif hissettirebilir ve size daha fazla enerji verebilir.

  1. Gastriti iyileştirir

Bir bardak ısıtılmış lahana turşusu suyu, gastrit semptomlarını hafifletmeye yardımcı olabilir. 7 günlük bir tedaviden sonra, önemli bir iyileşme hissedeceksiniz.

  1. Mide ekşimesini yatıştırır

Garip görünse de, lahana turşusu suyu mide ekşimesini yatıştırmada etkili olabilir. Etkileri beklenmedik ve hızlıdır.

  1. Kan şekeri seviyelerini düşürür

Diyabet hastasıysanız, günlük olarak lahana turşusu suyu içmek kan şekeri seviyenizi düşürmenize yardımcı olabilir.

  1. Kan basıncını düzenler

Lahana turşusu suyu, kan dolaşımını artırmaya yardımcı olabileceğinden, özellikle düşük tansiyonu olan kişiler için yararlıdır. Hipotansif kişilerin günde bir bardak lahana turşusu suyu tüketmeleri önerilir.

Bağışıklık sisteminin sağlığının korunmasına katkıda bulunur Lahana turşusu suyu, bağırsaktaki yararlı bakteri sayısını artırmaya ve böylece bağışıklık sisteminin sağlığını korumaya yardımcı olan zengin bir probiyotik kaynağıdır. Bu sıvıyı düzenli olarak tüketerek vücut enfeksiyonlara ve hastalıklara karşı daha iyi savaşabilecektir.

Cilt ve saç sağlığını iyileştirir Zengin vitamin ve antioksidan içeriği sayesinde lahana turşusu suyu, sağlıklı, parlak bir cildin yanı sıra daha güçlü, daha parlak saçların korunmasına yardımcı olabilir.

Bir yanıt yazın