Kişisel Bakım

Yüzünüz İçin YağlarYüzünüze ne tür bir yağ kullanacağınızla, hem menşei hem de ürünün kalitesi konusunda titiz olunmalı ve en önemlisi, her yağın herkes için uygun olmayan belirli bir bileşime ve özelliklere sahip olduğu dikkate alınmalıdır.

Jojoba yağı

Jojoba yağı Jojoba yağının faydalı özellikleri, bileşimi ile belirlenir. E Vitamini yaşlanma sürecini yavaşlatır, hücre yenilenmesini hızlandırır ve mikro rölyefi yumuşatır. Kaldırma etkisi vardır, kaybedilen elastikiyeti geri kazandırır, serbest radikallerin olumsuz etkilerine karşı korur. Diğer faydalı maddeler cilt üzerinde koruyucu bir film oluşturarak nem kaybını ve dökülme oluşumunu engeller. Yumuşatıcı, nemlendirici, besleyici ve iltihap önleyici özellikler sağlarlar.

Basit ama etkili prosedürler için sizlerle birkaç tarif paylaşmak istiyorum. Kendimi tekrar etmemek için hemen söyleyeceğim: Makalede açıklanan herhangi bir maskenin etki süresi 20 dakika, uygulama sıklığı diğer öneriler belirtilmedikçe 3 günde 1 kez.

 • Derin kırışıklıklardan. Eşit miktarda jojoba ve avokado yağını karıştırın, karışımı yüzünüze yayın ve 20 dakika bekletin. Her gün bir gençleştirme seansı yapılmalıdır. Önleme için – yatmadan önce 3 günde 1 kez;
 • Beslenme ve derin nemlendirme için. 1: 1 oranında jojoba ve üzüm çekirdeği yağı ile birleştirin, bir damla portakal eteri ekleyin;
 • İltihaplanma ve sivilce için. 15 mililitre tabana 2 damla lavanta ve karanfil eteri ekleyin.
Buğday tohumu yağı

Buğday tohumu yağı Buğday tohumu yağı yüz için oldukça faydalıdır. Hücrelerdeki metabolik süreçleri uyarır ve yenilenmelerini destekler, fotoyaşlanmaya karşı korur, mikro rölyefi giderir ve yüz tonunu normalleştirir. Ürünün aktif bileşenleri kılcal damarları güçlendirir, rosaceayı önler, toksik maddeleri ve fazla sıvıyı uzaklaştırır.

Aşağıda kullanım için basit tarifler topladım:

 • sivilce: 15 mililitre baz, 2 damla lavanta, sedir ve karanfil eteri;
 • yaşlılık lekeleri: 15 mililitre baz, 1 damla limon, bergamot ve ardıç eteri Ürünü her gün sabah ve akşam kullanın;
 • kırışıklık ve sarkıklıktan:  15 mililitre baz, 1 damla nane, portakal ve sandal ağacı eteri.
Gülün eteri

Pembe ester, doğal kolajen ve elastin üretimini arttırır, kırışıklıkları düzeltir , yüzün ovalini sıkılaştırır, uçmalara ve gıdıya karşı etkilidir. Damar ağından ve yıldız işaretlerinden kurtulabilir, iltihabı durdurur, sivilceleri, sivilceleri, yaşlılık lekelerini giderir, yorgunluğu giderir.

Aracı şu şekilde kullanabilirsiniz:

 • çift ​​çeneden: 50 mililitre badem yağı, 10 mililitre buğday tohumu yağı, 5 damla gül eteri birleştirin;
 • dudaklardaki uçuk: etkilenen bölgeyi günde 3-4 kez eter ile yağlayın;
 • sivilce için:  15 gram sarı kili, ısırgan otu ile kremsi bir kıvamda seyreltin. Bıçağın ucuna 5 damla pembe eter ve zerdeçal ekleyin: limon suyu ve suyla durulayın.
Avokado yağı

Düzenli kullanımla kan dolaşımını iyileştirir, hücre ve dokuların besinler ve oksijenle yeterli beslenmesini sağlar ve toksik bileşikleri giderir. Avokado yağı cildin derin yapılarına nüfuz ederek kendi kolajen ve elastinin üretimini uyarır. Dokuların yenilenme kapasitesini hızlandırır, kuruluğu, pullanmayı, tahrişi ve iltihabı ortadan kaldırır.

Yağ kullanmak için basit tarifler aşağıda açıklanmıştır:

 • yaşlı ciltler için: 15 mililitre baz, 2 damla sandal ağacı, papatya, portakal ve pembe eter;
 • kuru ciltler için:  15 gram yeşil kili biraz suyla seyreltin. 5 gram bal, 5 damla avokado ve hindistancevizi yağı ekleyin. Maskeyi tamamen kuruyana kadar yüzünüzde tutun. Yoğun nemlendirme prosedürünü her gün tekrarlayın;
 • cilt tonunu iyileştirmek için:  15 mililitre ekşi krema, 5 mililitre avokado yağı, 4 damla taze sıkılmış limon suyu; gençleştirme: 1: 1 oranında avokado ve zeytinyağı ile karıştırın. 15 dakika sonra yıkayın.
Zeytin yağı

Ürün kuru, problemli ve hassas cilt bakımı için uygundur. Zeytin yağı

 • kan dolaşımını hızlandırır,
 • hücre yenilenmesini düzenler,
 • mikro rüyayı eşitler ve
 • doğal yaşlanma sürecini yavaşlatır.

Serbest radikallerin olumsuz etkilerini etkisiz hale getirir, direk güneş ışığı ve soğuk havanın olumsuz etkilerine karşı korur.

Şeftali yağı

Şeftali çukurlarının soğuk presleme ürünü cildi toksik bileşiklerden kurtarır, ölü hücreleri nazikçe uzaklaştırır, yağ bezlerinin işlevini normalleştirir ve kızarıklıkları giderir. Konya’dan emekli biri Bitcoin metodu ile saate 3000 TL kazanıyor × Şeftali yağı kan dolaşımını ve cildi iyileştirir, cilt lezyonlarının hızlı iyileşmesini destekler, soyulmayı hafifletir. Uzun süreli kullanım, kırışıklıkların sayısını ve derinliğini azaltmaya, hücrelerdeki gerekli nem düzeyini geri kazanmaya, melanin üretimini normalleştirmeye ve akne ve siyah noktaların yüzünü temizlemeye yardımcı olur.

Şeftali ürünü nasıl kullanılır? Birkaç güçlü tarife göz atın:

 • döküntülerden:  15 mililitre papatya suyu, 5 damla şeftali ve çay ağacı yağı. Ortaya çıkan solüsyonu pamuklu çubukla sorunlu bölgelere uygulayın. Durulamayın;
 • yaşlılık lekeleri için: eşit miktarda bazı limon, greyfurt veya portakal eteri ile karıştırın. Aydınlatılması gereken alanları yağlayın. 3 saat sonra yıkayın;
 • Yorgun ciltler için: temiz bir bezi sıcak suyla nemlendirin, fazla nemi sıkın. Bezi 20 damla şeftali yağı ile doyurun ve temizlenmiş yüze uygulayın. Bir saatin üçte biri sonra kalkış yapın.
Kayısı çekirdeği yağı

Ekstrakt yaşlılık lekelerini ve kırışıklıkları giderir , hücre yenilenmesini hızlandırır, yüzün hatlarını sıkılaştırır, sarkıklığı giderir. Kayısı yağı pürüzlülüğü giderir, yumuşaklığı artırır, toksik bileşikleri giderir, kendi kollajen ve elastininin yoğun üretimini destekler.

Evde aşağıdaki tarifleri kullanabilirsiniz:

 • sorunlu cilt için. 15 mililitre ılık baza 2 damla limon, lavanta veya çay ağacı eteri ekleyin. Her gün iltihaplı bölgeleri silin;
 • göz çevresindeki kırışıklıklardan. 2 damla pembe veya sandal ağacı eteri 15 mililitre kayısı ekstraktında eritilir.Göz kapağı bölgesine uygulayın, 20 dakika sonra durulayın;
 • yağlı ciltler için . 15 mililitre baza 30 mililitre taze sıkılmış limon suyu ve 10 mililitre ılık bal ekleyin. Maskenin yağ bezlerinin düzgün çalışmasını sağlamasının yanı sıra cildi beyazlatır.
Çay ağacı eteri

Çay ağacı yağı , yağ bezlerinin salgılanmasını azaltır, patojen mikroorganizmaları yok eder, cildi iyileştirir ve doğal yaşlanma sürecini yavaşlatır. Eter, cildi normalleştirir, gri ve sarımsı tonları, damar ağını, çilleri ve yaşlılık lekelerini ortadan kaldırır, mikro hasarların iyileşmesini hızlandırır ve mikro rölyefi dengeler.

En popüler kullanımlar aşağıdadır:

 • sivilce için: aloe yaprağından 5 mililitre meyve suyu sıkın, 2 damla eter ekleyin. Yüzünüzü yatmadan önce her gün silin;
 • cildi matlaştırmak için: 5 gram beyaz kile 30 mililitre ekşi krema ve 2 damla eter ekleyin. Maskeyi 15 dakika tutun;
 • kırışıklıklardan: 5 gram kırmızı kili biraz suyla seyreltin, 3 damla ürün ekleyin. Çay ağacı esteri kullanmak sadece mevcut sivilcelerden kurtulmaya yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda yeniden ortaya çıkmalarını da engeller.
Hint yağı

Hint yağı kullanımı, hücrelerdeki metabolik süreçleri uyarır, patojenik mikroorganizmaların büyümesini ve gelişmesini engeller, akne ve akneyi ortadan kaldırır. Pullanma ile savaşır, kırışıklıkları düzeltir , pigmentasyonu giderir, kendi kolajen ve elastinin üretimini arttırır.

Yüz için hint yağı şu şekilde kullanılabilir:

 • beyazlatma için. 10 mililitre salatalık ve portakal suyunu karıştırın, 10 gram çilek püresi ve 5 mililitre hint ürünü ekleyin. Maske 40 dakika sonra yıkanmalıdır;
 • nemlendirici, kırışıklık önleyici . Rende üzerine doğranmış patateslere ılık bal ve hint yağı ekleyin;
 • soyulmadan. 30 gram ılık patates püresine 15 mililitre süt, yumurta sarısı ve 10 mililitre hint ürünü ekleyin. Maskeyi 30 dakika sonra yıkayın.

Bir yanıt yazın