Biliyormusunuz

Bu insanlar hayatınızı sömürüyor! Görüşmemeniz gereken 7 insan tipi

mizin katlanamadığı bazı insanlar vardır. Bunlar kimi zaman sevdiğimiz bir arkadaşımız, birlikte çalışmak zorunda kaldığımız iş arkadaşlarımız olabilir ancak unutmayın onlarla sıkı bir iletişim içinde olmanıza gerek yok. Bazı durumlarda mesafeyi korumak çok önemlidir. Posta.com.tr okurları için arkadaş olmamanız gereken insan tiplerini bir araya getirdik.

Arkadaş gibi gözüken, samimiyetten kıtalarca uzak insanları alıp yakın çevremize koyarsak hayatımıza karışmaya, bizi negatif olarak etkilemeye çalışırlar. Kimisi apaçık bir şekilde yapar bunu, kimisi de gereksiz düşüncelerini alttan alttan empoze etmeye çalışır. Hayatınıza asla dahil etmemeniz gereken, ettiyseniz de bir an önce çıkarmanız gereken toksik insan tiplerine göz atın. 

HER DAİM NEGATİF OLANLAR

Sürekli negatif olan mutsuz insanlar sizi de içlerinde bulundukları çukura dahil eder. Onları mutlu etmek isterken kendinizi mutsuzluk içinde bulabilirsiniz. 

Negatif insanlar mutsuzluktan beslenir, eleştireldir. Sizin mutluluğunuzu sömürür durur. Onlarla birlikteyken yaşamın güzelliklerini göremezsiniz. 

BOŞ VAATLERDE BULUNANLAR

Yaygın bir insan tipi olarak her şey yapabileceklerini söyleyip, size vaatlerde bulunup iş sona yaklaştığında kaybolan insanlar, uzak durmanız gerekenler arasındadır. 

“Hallederiz” derler ama günü geldiğinde ortadan kaybolurlar. Sözlerini çarpıtırlar ben öyle demedim derler. 

Sürekli boş vaatlerde bulunan insanlar, arkadaşlık için en zor insan tiplerinden biridir. Onların boş vaatlerine kanmayı bırakın ve aranıza mesafe koyun.

SÜREKLİ YALAN SÖYLEYEN KİŞİLER

Yalan malesef hayatın bir parçasıdır ve oldukça sık karşılaşılan bir durumdur ancak söz konusu olan çevrenizde sürekli yalan söyleyen birileri ise onlardan kesinlikle kurtulmanız gerekir. 

Yalan söylemek bazı insanlar için hobi gibidir onların ağzından çıkan her hangi bir lafa güven olmaz bu nedenle onlarla arkadaşlık yapmak imkansızdır. Yerli yersiz her konuda yalan söyleyebilirler. Onlarla arkadaşlığınızı devam ettirdiğiniz takdirde bu kervana sizde katılabilirsiniz. ve bir gün onların söyledikleri yalanlar yüzünde kötü bir duruma düşebilirsiniz. 

PARAGÖZ İNSANLAR

Parayı araç değil amaç olarak görürler bu da para için kendi karakterlerinden bile vazgeçmelerine neden olur. Bu insanlar bir gün bunun için sizden de kolaylıkla vazgeçeceklerdir. 

Paragöz insanlar tehlikelidir. Sevgi, iletişim ve etik kavramlar onlar için paradan sonra gelir. Bu insanlarla arkadaş olduğunuzda sizi üzebilirler. 

İŞİ DÜŞÜNCE ARAYANLAR

Onlar bencildir. Sadece kendilerini düşünürler. Sizi sadece kendi işleri düştüğünde arayan insanlar arkadaşlık duygusundan yoksundur. Onları çevrenizde tutmaya devam etmek kendinize zarar vermenize neden olur. 

Sadece işi düşünce arayanlar kendinden başka hiç kimseyi önemsemez, tavırları yapmacıktır ve asla birine gerçekten değer veremezler. Bu nedenle onlardan hızla uzaklaşmak, hayatınızı sömürmelerine izin vermemek önemlidir. 

SÜREKLİ KENDİYLE ÇOCUKLARIYLA ÖVÜNENLER

Aslında onların ruhları eziktir. Kendilerini yetersiz hissettikleri için sürekli olarak kendilerini, yaptıklarını övme gereği hissederler. Bu insanlar eşleriyle hatta çocuklarıyla bile durmadan övünürler. 

Böyle insanlar çevrenizdeyken sizde kendiniz olmaktan çıkarsınız bazen onların oyununa kapılıp övünme gereği hissedersiniz ya da yetesizlik duygusuna kapılabilirsiniz.

Oysa bu insanlar yapmacıktır. Kendi gerçek mutsuzluklarını ve sorunlarını saklamaya çalışırlar .

SÜREKLİ ELEŞTİREN İNSANLAR

Onlar her yaptığınıza bir kusur bulurlar. Her şeyden şikayet eden memnuniyetsiz kişilerdir ve sizden de şikayet ederler. 

Yaptıklarınızı o kadar çok eleştirirler ki bu artık yapıcı olmaktan çıkar ve size zarar vermeye başlar. Kendinizi yetersiz hissetmenize neden olurlar. 

Bir yanıt yazın