Kişisel Bakım

Cildinizi genç tutmanıza yardımcı olacak 12 doğal ilaç

Doğal yüz ürünleri gittikçe daha şık kullanılır hale geliyor. Birçok insan, büyük annelerimizin gençlik, tazelik ve pürüzsüzlük için kullandıkları olağan güzellik ürünlerini tercih edip , kimyasal formülleri reddediyor.

Doğal ürünler, düzenli kullanıldığında Photoshop’tan daha iyi çalışan etkili doğal bileşenler olmakta. Yüzün cildini gerçekten belirgin bir şekilde gençleştiriyor.

domates 

Domates dilimleri maskesi, yorgun, donuk ve tonlu cilde sahip harikalar yaratabilir.

Yumuşak, genç, nemlendirilmiş ciltler için haftada bir kez 20 dakika kullanıyoruz. Derideki iltihaplanma ile günlük olarak domates suyu ile silin. Tonu iyileştirmek için domates posası ve zeytinyağı maskesi yapıyoruz.

patates 

Genç bir cilt için gerçek bir kaynak. İnce kırışıklıkları giderir, sıkılaştırır ve cilt rengini eşitleştirir.

Yüze 15 dakika boyunca uygulanan çiğ patateslerin bulamacından günlük meyve suyu veya maske kompresleri şeklinde kullanıyoruz. Cildin esnekliği ve yüzün net bir ovali için, posaya limon suyu eklenebilir.

limon

Limon, beyazlatma, yaşlılık lekelerinden, aknenin etkilerinden kurtulmak için mükemmel bir araçtır. Cilt tonunu eşit ve cildi sağlıklı yapar. 

Suyu bir tonik olarak kullanıyoruz, her gün yüzlerini ovuyoruz.

aloe vera

Düzenli kullanım ile yaprakların etli kısmından meyve suyu veya hamur, cildi parlak hale getirir. Aloe, sivilcenin yüzdeki etkilerini giderir, yara izlerini azaltır ve hatta yanıkların tedavisi için uygundur.

Cildi günlük olarak losyonla silin ve posayı haftalık 10 dakikalık maske şeklinde kullanın.

salatalık

Salatalık maskesi – akne karşı etkili bir ilaç. İdeal cilt tonunu ve gençliği destekler.

Salatalığı daireler halinde kesin ve en az 15 dakika boyunca yüze koyduk. Haftada birkaç kez kullanın.

karbonat

Cilt hücrelerinin sürecini canlandırır, temizler, uyarır. Doğru, saf formunda kullanmamak daha iyidir. 

Temizleyici bir ovma olarak haftada bir kez eşit oranlarda soda ve zeytinyağı karışımı kullanılır. 1 çay kaşığı maske soda ve 1 çay kaşığı. kefir, yüze 10 dakika boyunca uygulanır, cildi sıkılaştırır ve gençleştirir.

bal

En iyi nemlendiricilerden biri. Mineral ve diğer maddelerin içeriği nedeniyle, bal gençleşir, hücre büyümesini ve cilt yenilenmesini hızlandırır. Düzenli kullanımda, bal oldukça derin kırışıklıkları giderir.Balın alerji hastaları için kontrendike olduğunu hatırlamakta fayda var.

Saf formda, yüz ve boyun derisine uygulayın ve 20 dakika sonra ılık suyla yıkayın. Yaşlanma karşıtı maske olarak bal ve tarçın eşit oranlarda kullanılır.

hindistan cevizi yağı

Rafine edilmemiş yağ cildi besler, nemlendirir, sıkılaştırır, soyulmayı giderir ve daha ipeksi hale getirir.Bu ekspres ajan hemen sonucu verir ve cilde daha taze ve genç bir görünüm verir.

Yüze ince bir tabaka uygulayın, 5 dakika sonra kalan yağı bir peçete ile çıkarın.

zeytinyağı

Genç ciltler için mücadelede en etkili araçlardan biri. Alerjiye neden olmaz. Kelimenin tam anlamıyla bir damla yağ, çeşitli güzellik ürünleri olarak kullanılabilir. Kırışıklıkları yumuşatır, cildi nemlendirir ve kadifemsi hale getirir. 

Yüzü sabah ve akşam tonik yerine birkaç damla yağla temizleriz. “Karga ayaklarından” kurtulmak için krem ​​yerine gözlerin altına az miktarda yağ uygularız. Cilde günlük olarak uygulanan herhangi bir yüz maskesine veya kremine eklenir.

E Vitamini 

Vitaminli sıradan eczane kapsülleri sadece dahili olarak değil, aynı zamanda görünümü iyileştirmek için de kullanılabilir. Cildin yenilenmesini destekler, görünümünü iyileştirir, yüzün ovalini sıkılaştırır ve kırışıklık sayısını azaltır.

Bir yanıt yazın