Kişisel Bakım

Hint Yağının Gözler için Faydaları




Gözler, vücudunuzun en hassas ve estetik bölümleri ile başlamak için yüksek dereceli hint yağı gerekir. Gözle ilgili sorunları gidermek için ceplerimizi parçalayan birçok ürün varken, gözler için sadece en iyi ürünlerin kullanılabileceği avantajı ile hint yağı, tedavi ve maliyet arasındaki boşluğu etkin bir şekilde kapatmaya çalışır.

Hint Yağı, gözler için en ünlü restoratif ev ilacı ve birçok göz sorununa çözüm oldu.

1. Koyu Halkaları Kaldırır

Yaş, koyu halkaları meydana getirir ve hint yağı bu koyu halkaları çıkarmak için savaşır. Sadece yaş değil, uykudan mahrum bırakma, stres, dengesiz beslenme bile göz altındaki koyu halkalara yol açabiliyor. Hint yağı, koyu halkaların yavaş yavaş solmasına izin vererek cildi gençleştirerek çalışır.

İpucu: Koyu halka alana uygulamadan önce hint yağı ile krem ​​veya hindistancevizi yağı karışımı karıştırılması önerilir. Bu hint yağı, cildinize nasıl tepki gösterdiğini bilmediğiniz için özellikle hassas ciltler için kullanışlıdır.

2. Göz Kırışıklıklarını Giderir

Göz altı kırışıklıkları sizi gereksiz olandan daha yaşlı gösterir. Ticari ürünler bu sorunu çözmek için bol miktarda cebimizde bir delik açmakta, böylece jojoba yağına benzer hint yağı bu konuda en iyi yeşil alternatif olarak ortaya çıkmaktadır. Hint yağı yağının emici özellikleri gözlerinizin altındaki en derin ve kırışık cilt ile savaşır.

İpucu: Kırışıklıklardaki gözün altına hint yağı sürülmeden önce yüzünü yıkamak için temizleyici ve toner kullanın. Yüzü tekrar yıkamadan önce hint yağı, yaklaşık 20 dakika boyunca göz altı kırışıklıkları cildinde bırakın.

3. Kirpikleri Kalınlaştırır

Uzun kirpikler, her kızın hayalini kurması ve yaydığı yoğun güzellik, kirpikte giyilen maskaraların en iyileriyle bile aynı değildir. Hint yağı içindeki besinler kirpiklere daha fazla güç verir ve sık sık dökülmesini önler ve hatta büyük oranda büyümesine ve kalınlaşmasına yardımcı olur.

İpucu: Kirpiklere hint yağı koymadan önce bir göz kalemi fırçası yardımıyla tüm makyaj izlerini temizleyin.

4. Kuru Göz Kürü

Kuru göz, gözde yağlanmayan, gece bulanık görme, göz ağrısı, uzun çalışma saatleri sonrasında bilgisayarda bulanık görme vb. Durumlara neden olan bir durumdur. Onları iyi tutmanın etrafındaki gözler.

İpucu: Her bir göze birer damla hint yağı koymak için temiz bir damlalık alın. En hızlı sonuç almak için özellikle yatmadan önce bu en az üç kez bir kez tekrarlayın en iyisidir.

5. Katarakt Kontrolü

Katarakt tedavi edilmediğinde ciddi bir sorun teşkil edebilir. Kataraktın sonraki aşamaları problemi çözmeyi zorlaştırır. Bu nedenle, kataraktı daha erken aşamalarda çözmek için hint yağı kullanın ve sorunu kökünden atın.

İpucu: Her bir göze sadece bir kez hint yağı damlatınız ve yatak zamanıdır. Uyku, kataraktın daha hızlı iyileşmesini sağlar ve gözler tamamen dinlenirken çözülmesine yardımcı olur.

6. Enfeksiyonları Tedavi Edin

Göz enfeksiyonları, arada bir yanma hissi, yanma hissi, kızarıklık, pembe göz olabilir ve hepsine, iltihaplanma ya da iltihaplanmayan enfektif bakteriler neden olur. Hint yağı bu konulara tıbbi rehberlik etmeden mükemmel bir çözümdür ve iltihabı hafifletmeye yardımcı olur.

İpucu: Her göze hint yağı damlatmak için bir damlalık kullanın ve enfeksiyon da gözün etrafındaysa, parmağınızı parmağınızı kullanarak gözün çevresine hafifçe sürtün.

7. Göz Yorgunluğunu Önler

Uzun saatler boyunca televizyon seyretmek, bilgisayar üzerinde çalışmak, kitap okumak, her zamanki günlük işler gibi gözümüzün yorgun ve yorgun hissetmesini sağlayabiliriz. Hint yağı, hızlı rahatlama ve rahatlama sağlayan gözleri rahatlatır.

İpucu: Bir gün çalıştıktan sonra, her gözünüze birer damla hint yağı koyun ve uyuyun. Uyumadığı takdirde, gözleri 10-15 dakika kadar kapatın.

Hint yağı kadar basit bir şeyin gözlerimizi geniş açılar için kullanabileceğini bilmek çok büyük bir rahatlama sağlar, ancak işin püf noktası bu gözler için en uygun yağları kullanmakta yatar.
Gözlerinize Uygun Hint Yağı

Daima gözleriniz için en yüksek kalitede soğutulmuş, soğuk preslenmiş hint yağı kullanın. Gözler çok hassastır ve yüksek dereceli hint yağı mevcut değilse başka bir alternatif kullanmayacağınızdan emin olun. Soğutulmuş preslenmiş hint yağı her zaman gözlere rahatlatıcıdır ve ölçülü olarak kullanıldığında hiçbir yan etkisi yoktur. Bununla birlikte, uzun süre uygulamadan önce, ilk önce hint yağı yağı gözlerinizle denemelisiniz.

Bu hint yağını gözlerim için ne zaman kullanırım? Size bildirmek için buradayız.

Gözlerde Hint Yağı Nasıl Kullanılır: Her göz problemine göre değişir. (Her bir soruna göre faydalarda belirtildiği gibi)

En İyi Hint Yağı Göz Ürünü: Saf Organik Hint Yağı.

Neden Tavsiye Edilir: Organik hint yağı, gözler gibi hassas parçalara zarar verebilecek veya zarar verebilecek kirlilik taşımaz, bu nedenle kullanılacak en iyi hint yağlarından biri.

Kelimenin tam anlamıyla hiçbir pahasına, net ve yatıştırıcı bir cilt kadar tatmin edici bir şey yoktur. Öyleyse, hint yağı bu şekilde sizin için sihrini çalışsın.

Bir yanıt yazın