Kişisel Bakım

Dutların Cilt İçin Faydaları
1. Etkili Yaşlanma Karşıtı Ajan
Dutlar sizi genç ve ferah gösterebilir. Cildi zararlı UV ışınlarından koruyan resveratrol içerirler. Dutlar, iyi yaşlanma karşıtı ajanlar olan antioksidanlarda bol miktarda bulunur. Cildinizi çiçek açmaya devam eder ve kırışıklardan arındırır . Beta-karoten gibi dutlardaki antioksidanlar cilde zarar veren ve ince çizgilere neden olan serbest radikalleri etkisiz hale getirir. Dutlar ayrıca eksikliği kırışıklığa neden olan A, C ve E vitaminlerini de sağlar.

2. Karanlık Noktaları ve Lekeleri Temizle
Duttaki antioksidanlar ciltte lekelerin oluşmasını önler. Dutlar cildinizdeki melanin sentezini düzenlemeye yardımcı olur, bu da doğal olarak lekeleri temizler . Cildi nemlendiren, gözenekleri tıkayan ve cildinizdeki toksinleri temizleyerek canlı ve canlı tutan antioksidanlar içerir. Dutlar cildinizi etkili bir şekilde düzleştirir ve doğal olarak güzel ve sağlıklı görünmesini sağlar.

3. Kuru ve Hassas Ciltler İçin Bakım Yapın
A ve E Vitamini eksikliği kuru cilde neden olur. Dutlar bu vitaminler bakımından zengindir ve kuru ve narin cildin tedavisinde yardımcı olur. Cildinizi içerden nemlendirir. Dut kökü özleri tahriş olmuş cildi yatıştırır.

4. Ten Yumuşak ve Parlak olun
Yumuşak ve parlak bir cilt elde etmek için her gün bir kase dut yiyip içebilirsiniz, çünkü cildin esnekliğini, esnekliğini ve beslenmesini sağlayan mineraller bakımından zengindir .

Bir yanıt yazın