Kişisel Bakım

Hint Yağının Saçlar için Yararları
Hint yağı, farmasötik kullanımlar için ticari olarak yetiştirilen Ricinus Communis bitkisinin tohumlarından elde edilir. Tıbbi ve endüstriyel kullanımları çok yönlüdür, çok yönlü olması nedeniyle dünya çapında popülerlik kazanmıştır. Sağlıklı saçlardan mide sorunlarına kadar geniş bir yelpazedeki problemleri ele almaktadır. Hint yağı içerdiği omega-9 yağ asidinin fayda ve gerçeklerin arkasındaki sebep olduğu düşünülmektedir.

Hint Yağının Faydaları :
 • Birden fazla şekilde yardımcı olan anti-bakteriyel ve anti-viral özelliklere sahiptir.
 • Şişen lenf düğümlerini azaltarak Lenf Sıvısı Akışını iyileştirir.
 • Kabızlık tedavisi. Ayrıca, irritabl barsak sendromunun semptomlarını azaltır.
 • Deride bulunan mantarları öldürerek ülserlerinizi ve halka kurtlarınızı tedavi eder.
 • Artritin tedavisine yardımcı olan antienflamatuar özelliklere sahiptir.
 • Hint yağı türetilen bitkinin Ricinus tohumu zehirlidir.
 • Hint yağı içerisinde mevcut olan beslenme, sağlıklı asitler ve kalorilerden yararlanmaktadır.

Besin Değeri: Çoğu bitkisel yağda olduğu gibi hint yağı, çay kaşığı başına yaklaşık 120 kalori içerir; bu yağlar çoğunlukla yağlardan oluşur ve önemli ölçüde protein, karbonhidrat veya lif içermez. Hint yağı Riciloneic asit içerdiğinden,   yenilebilir yiyeceklere eklemek uygun değildir.

Hint Yağı Saçlar için Faydaları

Hint yağı, saçı sağlıklı tutan tüm sorunları giderir. İçerdiği temel besinler sayesinde saç derisini besler ve rahatınız için sayısız tarifle kökleri güçlendirir.
Diğer faydaları olsa da, size faydası olabilir.

Hint yağıya güvenin, saçlar için sahip olduğunuz sürenin iki katı. İçeriğinde saç derisindeki güçlenmeye yardımcı olan saç derisindeki kan akışını hızlandıran ricinoleik asit ve omega-6 yağ asidi bulunur. Bu saç büyümesini artırır ve besinlerle birlikte onları daha güçlü hale getirir.

2. Kafa Derisi Enfeksiyonları Tedavi Eder

Hint yağı, kafa derisi enfeksiyonlarının çoğuyla savaşan anti-viral ve anti-bakteriyel özelliklere sahiptir. Kaşıntılı kafa derileri, kel yamalar ve büyük ölçüde kepekle savaşır. Özellikleri esas olarak kafa derisi enfeksiyonlarının kök nedeni olan patojenler ve mikro organizmalarla savaşmak için çalışır.

3. Bölünmüş Uçları Kaldırır

Bölünmüş uçlar kaba saç kütiküllerinden, uygulandığında hint yağı nedeniyle, gözeneklerin içine derinlemesine nüfuz eder ve kaba kütiküllerden bile uzaklaşmaya yardımcı olur. Bu, saçın ikiye ayrılmasını önler.

4. Doğal Bir Saç Kremi Olarak Çalışır

Bilindiği gibi hint yağı, saç derisinin derisine nüfuz eder ve böylece saçların kaybedilen parlaklığını yeniden kazanması ve parlamasını sağlar. Saçları köklerden yumuşatır, böylece bukle faktörünü de azaltır. Olağanüstü bakım ve nemlendirme özellikleri, parlak saçlara ulaşmak için çalışmak için ideal bir çözümdür.

5. Saçların Erken Alınmasını Azaltır

Doğal olarak saçların koyulaşmasına yardımcı olan az sayıdaki yağdan biri de hint yağıdır. Saçların güneşe zarar vermesinin saç üzerinde grileşmesine neden olabilecek etkilerini tersine çevirir. Hint yağı üzerine düzenli olarak masaj yapmak, mevcut gri saçları aşamalı olarak karartıp normal siyah veya kahverengi renge dönüştürebilir.

Doğal ve mükemel sonuç
Saçınıza Uygun Hint Yağı

Piyasada çok sayıda hint yağı var. Kimyasal maddeden daha fazla organik içeriğe sahip herhangi bir ürün için gitmek her zaman en iyisidir. Bu nedenle, daima mevcut olan en doğal hint yağı tercih edin. Kozmetik kullanıma uygun bir hint yağı satın alın ve sınai toprak sınıfı bir yağ olmadığından emin olun.
Doğal hint yağı, renksiz veya açık sarı renk tonuna sahip olduğundan ayırt edilebilir. Doğal hint yağı soğuk preslenmiş ve organiktir, böcek ilacı ve kimyasal içermez ve saça yan etkisi yoktur.

Doğru zamanda ve doğru dozda kullanılmadığı sürece, sadece doğru hint yağı satın almak işe yaramaz.

Ne Sıklıkta Hint Yağı Kullanılır : Her saç yıkama işleminden önce, saç derisine hint yağı masajı yaptığınızdan emin olun. Haftada 3 kez minimum ve şiddetle tavsiye edilir.

Hint Yağı Saç Serumu Tarifi

Malzemeler: Hint Yağı (3 yemek kaşığı), Jajoba Yağı / Argan Yağı (1 yemek kaşığı)

Nasıl yapılır :

 • Saçları bölümlere ayırın ve bölümlere yağ damlatmaya devam edin. Her seferinde ilave 1/2 inç ekstra.
 • Şişeyi yeterince çalkalayarak malzemeleri iyice karıştırın.
 • Tüm malzemeleri karanlık bir damlalık şişesinde karıştırın.
 • Damlalık sayesinde saç kısımlarına birkaç damla damlatın.
 • Yağı kafa derisine iyice masaj yapın.

Bir yanıt yazın