Kişisel Bakım

Organik Cilt Bakım Malzemeleri / Kaolin – Kil


Beyaz kil, Kaolinit, Çin kili, Fransız Yeşil kili – bu bileşen çok farklı endüstrilerde çok sayıda ortak isime sahip olacak kadar uzun bir kullanım geçmişine sahiptir.

kaolin nedir?

Kaolinin ana bileşeni, bizim adlandırdığımız gibi, mineral kaolinittir. Çin’den Avrupa’ya ve ABD’den tüm gezegende mayınlı. Saf kaolinit parlak beyazdır, kaolin kili kilde hafif renk katan diğer minerallere de sahiptir, ancak çoğu zaman demir oksitten pembemsi bir renk tonu ya da çürüyen bitki materyalinden yeşilimsi bir renk vardır.

Tüm kaolin aynı temel özelliklere sahiptir, ancak renk değişimi aslında kaolin kilinin farklı faydalarını göstermiştir.

BEYAZ KAOLİN KİLİ

kuru cilt ile mücadele için mükemmeldir. Yeni bir parıltı bırakarak sert, kuru dökülmeyi nazikçe pul pul dökülme yoluyla yumuşatır. Kil bir emici olduğundan, suda asla çözülmez, fakat bunun yerine duşta dökülecek kadar küçük kristalleri olan bir macun oluşturur.

SARI KAOLİN KİLİ

beyaz kaolinden daha peeling, ancak hassas ciltler için yeterince yumuşak.

KIRMIZI KAOLİN KİLİ

killerin en emici ve sivilce ve temizlik ile başa çıkmak için büyük bir yardımcıdır.

PEMBE KAOLİN KİLİ

fazladan cilt ve aşırı yağlanma eğilimli hassas ciltlere cilt birleşimi ile yardımcı olur. Detoksifiye DIY yüz maskesi için mükemmel kılan absorpsiyon özelliklerini taşır – sadece en sevdiğiniz esansiyel yağı ekleyin ve gitmeniz iyi olur!

YEŞİL KAOLİN KİLİ

cilt tonunun görünümünü artırmak için en iyisidir. Bunu yüz maskesine karıştırmak, cildi rahat ve genç bir görünüm için aydınlatmaya yardımcı olacaktır.

ÇOK YÖNLÜ BİR KİL

Tüm dünyada bir maden olarak bolluğundan ve güzel parlak kalitesinden dolayı, kaolinin atalarımız tarafından çömlek yapımında kullanılan ilk killerden biri olduğu düşünülmektedir. Eski yaşamın işlevsel bir parçası olarak hizmet ederken, kaolin kili de tarihsel olarak sağlık ve güzellik rutinlerinde temel bir unsur olmuştur.

Kaolin kili, evrimimizin her bölümü için faydalı olduğunu kanıtlamıştır. Hala çanak çömlek, sağlık ve güzellikte kullanıyoruz, ancak kağıt endüstrisine bile girmiş. İnce bir tabaka, kağıdın pürüzsüz bir doku ve parlak beyaz bir renk vermesi için son bir kaplama olarak sık sık fırçalanır, ağartıcıya daha sağlıklı, çevre dostu bir alternatif.

kaolinin harici kullanımları

Kaolin şu anda popüler bir bileşen olsa da, yüzlerce yıldır gerçekten var olan eski bir güzellik geleneği. O zamandan beri, bol temizleyiciler, şampuanlar, diş macunları ve güzellik ürünlerinde kullanılmıştır; Bizim kullanmak Kaolin Mikro eksfoliyant . İşte kaolin kili faydalarından sadece birkaçı:

SAÇ İÇİN KAOLIN KİL

Kaolin kili, saç derisi problemleri ve sağlıklı saçlar için bilinen bir çözümdür. Saçınıza ve saç derinize bir kaolin kıl maskesi takmak, saç derinizi temizlemenize, sakinleştirmenize ve uyarmanıza yardımcı olur. Ayrıca saçınızı güçlendirmeye yardımcı olmak için şampuan ve saç kremlerinden arta kalan pisliği ve kirleri giderir.

CİLT İÇİN KAOLİN KİL

TEMİZLER

Kaolin nazikçe temizler ve kızarıklığa neden olmadan gözeneklerden yabancı maddeleri çeker. Doğal deodorantlara geçerken, gece koltuk altlarına uygulamak için kaolin kilinden bir kil maskesi oluşturmak, derideki toksinlerin giderilmesine ve vücut kokusunun yönetilmesine yardımcı olacaktır.

YAĞLI CİLTLE YARDIMCI

Kaolin emici olduğundan fazla yağları emer ve zamanla kullanılırsa yağ üretimini dengelemeye yardımcı olur.

ÖLÜ HÜCRELERDEN ARINDIRIR

Suda tamamen çözünmediği ve gerçekten güzel bir macun oluşturduğu için, kildeki kristaller harika bir pul pul dökülme sunar.

UYARIR

Kaolin cilde uyarıcıdır ve uzun süreli kullanımda tonlu ve gergin bir görünüm sunar. Bentonit kil maskelerine çok benzer şekilde, bir kaolin yüz maskesinden cildin darbelerini hissedebilirsiniz. Bu dolaşım ve gençleşmeyi ifade eder.

YUMUŞAK

Kaolin, kese ve temizleyicilere karşı hassasiyeti olanlar da dahil olmak üzere, herhangi bir cilt tipinde kullanılabilen gerçekten yumuşak bir kildir.

YATIŞTIRAN

Uyarıcı özellikleri ve bir alanı kurulama kabiliyeti nedeniyle, tarihsel olarak böcek ısırıklarını yatıştırmak ve kolaylaştırmak için kullanılmıştır.

Dış yüz maskesi

Kaolin kilini hala uyaran ve hafifleten yatıştırıcı ve nazik bir yüz maskesi sizin için uygun olmalıdır. Bu dünyadaki bu çok yönlü efektleri sunan az sayıdaki özelliklerden biri. Kaolin kili kullanan en sevdiğimiz DIY yüz maskesi Manuka Bal Maskesi. Çok basit, kolaydır ve ışıldayan, mutlu bir cilt verir.

Ne zaman yeni bir güzellik ürünü denerseniz, kolunuzun iç kısmındaki küçük bir cilt yaması üzerinde deneme yapın (yüzünüzün nasıl tepki vereceğini söyleyecek kadar hassas ve hassas). Bir kızarıklık veya tahriş görünmüyorsa, güzellik rutininize devam edin. Yaparsanız, bu üründen uzak durun.

malzemeler:

  • 1 tatlı kaşığı doğal bal
  • 2 çay kaşığı Kaolin kil
  • 1 çay kaşığı su, gül suyu veya cadı elaları
  • 1 damla çay ağacı yağı

MASKEYİ YAPMA VE UYGULAMA

İlk önce, suyu doğal bala ekleyin. İleriye atlamayın ve her şeyi kaseye birleştirmeyin; çünkü bal, su bazı olmadan kil ile iyi karışmaz. İsterseniz maskenize güzel bir çiçek kokusu ya da büzücü olan cadı elalarını, yağlı cilde sahip olanlar için daha iyi bir maske sağlar. Doğal bal, antibakteriyel, antifungal ve antienflamatuar özellikleri ile inanılmaz sağlık yararlarına sahiptir.

Ardından, sadece kaolin kili eklemek yeterli olacaktır. Kili bir maskeye karıştırdığınız zaman, bunu metal olmayan bir kabın içinde yapın. Kil içerisindeki minerallerle karışır, sağlık yararlarını azaltır ve kimse bunu istemez.

Son olarak, antibakteriyel, antienflamatuvar, koku veren pizazz bir dokunuş için bir damla çay ağacı yağı ekleyin. Çay ağacı yağı da sivilce ve sivilce izleri görünümünü harikalar yaratıyor.

Maskeyi temiz yüzünüze uygulayın ve yaklaşık 20 dakika bekletin, ardından ılık su ve havlu ile çıkarın.

One thought on “Organik Cilt Bakım Malzemeleri / Kaolin – Kil

Bir yanıt yazın