Kişisel Bakım

Gül Suyu Sağlık Faydaları

Gül Suyu Nedir

Mide için bir şifa kaynağı olan gül suyu hazımsızlık problemini ve mide yanmasını gidermede etkilidir. A, B, C ve D vitaminlerini içerir ve demir ve tanen içerir. Yemeklere ek olarak çay olarak da tüketilebilir .

Pembe gülden elde edilen esanslar kozmetik endüstrisinde parfüm, krema gibi ürünlerde kullanılır.

Antik çağlardan beri , cilt üzerindeki olumlu etkileri ve tedavi edici özellikleri nedeniyle her zaman popüler olan gül suyu , şifa kaynağı ve aromatik kokusuyla ferahlatıcı bir özelliğe sahiptir.

Mide Hastalıkları İçin Gül Suyunun Faydaları

Gül yaprakları antiseptik özelliklerle kullanılır. İshal, bademcik iltihabı ve boğaz iltihabını tedavi etmek için kullanılır. Ayrıca gül suyu meyve derisinin yapraklarından yapılan besleyici ve temizleyici ferahlatıcı bir özelliğe sahiptir.

Çay gibi hazırlanan gül yapraklarının tüketimi , sindirim sisteminin gevşetilerek düzenlenmesine yardımcı olur. İshal sorun gidermede etkilidir.

Böbreklerin çalışmasını destekler. Diüretik özelliklere sahiptir. Ancak, her bitki , sebze veya meyve gibi gül suyu tüketmeden ve kullanmadan önce uzman bir doktora danışmanız önerilir .

Gül Suyunun Cildine Faydaları

Yüze uygulayın ve bırakın 15 dakika sonra ılık ile durulayın su . Ancak, gül suyu saf ve katkısız olmalıdır.

Sivilce en yaygın cilt hastalıklarından biridir. Çevre koşulları nedeniyle gün boyunca cilt kirlenir ve yorulur.

Yorgun cilt nefes almaya zorlanır ve hava kirliliği gibi nedenlerle gözenekler tekrar tıkanır. Sonuç olarak, sivilce ve lekeler meydana gelir. Bunu önlemek için, cildin nefes alması ve temiz kalması gerekir.

Gül suyu , cildi temizlemenin en organik ve ekonomik yoludur. Gül suyu da evde yapmak çok kolaydır. Bir tencereye 5 veya 6 parça gül ve 1 litre su kaynatılır ve soğumaya bırakılır.

Soğutulduktan sonra gül yaprakları süzülür ve şişelenir ve korunur. Aynı sonucu, yaz aylarında kaynamadan güneş ışığında birkaç gün bekleterek de elde edebilirsiniz.

Sıkıştırma gözeneklerinde yumuşak ve parlak bir cilde sahip olmanın en ekonomik ve sağlıklı yoludur.

Gül Suyunun Saçına Faydaları

Evde beslenen gül suyunun evde beslenip beslenmemesi için saçların daha sağlıklı büyümesine yardımcı olur. Bu tip saç dökülmesi , kadınlarda erkeklerden daha yaygındır .

Gül suyu, saçların parlaklığına ve sağlığına zarar veren bu uygulamaların etkilerini korumak ve minimize etmek için iyileştirici bir kaynaktır .

Gül suyu ile yıkanmış saçlar hem daha sağlıklı hem de daha parlak olacaktır. Saç dökülmesi, kadınlarda en sık görülen saç dökülmesi nedenidir . Saçınızı haftada birkaç kez gül suyuyla yıkamak, daha sağlıklı büyümesine yardımcı olur ve saç dökülmesi ve saç dökülmesi gibi sorunları gidermeye yardımcı olur.

Saçlara parlaklık katarak kepek ve yağlı gibi sorunları gidermeye yardımcı olur.

Gül Suyunun Diğer Yararları

Gül suyunun en çok saç ve cilt sağlığını korumak için kullanıldığını söylemek mümkündür. Pek çok sağlık uzmanı, gül suyunun özellikle cilt ve saç sağlığı için faydalı olduğunu vurgulamaktadır, ancak aynı zamanda, gül suyunun diğer hastalıklara faydalı olduğunu savunan sağlık uzmanları, bazı sağlık sorunlarının, gül suyunun tüketilmesi sonucu ortaya çıkabileceğini öne sürmektedir.

Bu nedenle sağlık açısından diğer faydalarımızı sınırlamaya karar verdik. Gül suyu içmek, sorunun içme suyunun saf olup olmadığını belirten sağlık uzmanlarının bir sakıncası değildir . Özellikle, satın alınan gül suyunun birçok sorunu beraberinde getirdiğini söylüyorlar.

Gül Suyu İçiyor musunuz?

Son zamanlarda çok sık sorulan soru ve bu soruya birçok farklı cevap verildi.

Doğal bir ortamda gül suyu hazırlıyorsanız , sağlığa zarar vermediğini söylemek mümkündür. 10 gram gül yaprağı, 45 dakika boyunca 300 gram su kaynatıp içilir .

Bu şekilde, gül suyu tüketimi ishal problemlerini hafifletebilir, soğuk algınlığı için iyidir. Ülser ve hazımsızlık sorunlarını giderir.

Öksürük ve boğaz ağrısı için iyidir. Yorgunluğu ve zayıflığı giderir. Sinir sisteminde etkilidir, sinirleri rahatlatır ve rahatlatır.

Not: İlaç alıyorsanız ve tıbbi amaçlar için gül suyu kullanmak istiyorsanız, içmeden önce doktorunuza danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Bir yanıt yazın