Biliyormusunuz

Otururken bacaklarınızı nasıl tutuyorsunuz? Oturma pozisyonunuz kişiliğiniz hakkında pek çok bilgi vermektedir!

Oturma pozisyonunuz ne söylüyor?

Vücut dili; genellikle size kelimelerin yapabileceğinden çok daha fazlasını söyler. Pek çok duygumuz sözsüz olarak iletildiği için ilişki kurmak söz konusu olduğunda vücut dili inanılmaz derecede önemli bir araçtır.

Yani, diğer insanlarla iletişim kurarken, sadece sözlerimizle yaptığımızdan çok daha fazlasını söyleriz. Aslına mesele tam olarak ne söylediğimizle ilgili değil, bunu söylerken nasıl hissettiğimizle ilgilidir. Duygularımız hakkında konuşmak zor olabilir, bu yüzden duygularımızı genellikle vücut dilimizle paylaşmaktayız.

Bu durum, diğer insanlara söylediklerimizin altında yatan bir anlam olup olmadığını ve onlarla nasıl ilişki kurduğumuzu açıkça ortaya koyabilir. Bu nedenle, her kimle iletişim kuruyor olursanız olun vücut dili son derece önemlidir. Vücut dili ayrıca kim olduğumuz ve çevremizle nasıl bir ilişkimiz olduğunuzu da söyleyebilir. Her zamanki oturma pozisyonunuz nedir? Kişiliğiniz hakkında çok şey ortaya çıkarabilir. Bir sonraki sayfada oturma pozisyonunuz ile ilgili paylaşılanları okuyun.

A Pozisyonu

Bu şekilde oturan insanlar çok yaratıcı ve karizmatiktir. Spontane yapıları vardır ve aldıkları kararlar üzerinde çok uzun düşünmezler. Bu durum, sürekli olarak birtakım sorunlara neden olabilir, ancak doğal çekicilikleri, zor durumlardan kurtulmalarına yardımcı olacaktır. Bu insanlar hayatı bir macera olarak görürler ve yeni deneyimlere açıktırlar. Aynı zamanda çok popülerdirler ve kolayca yeni arkadaşlar edinirler, ancak bu ilişkilerin çoğu geçicidir.

B Pozisyonu

Bu pozisyonda oturan insanlar gerçek hayalperestlerdir. Zengin bir hayal gücüne sahiptirler ve hayallerinde tamamen kendilerinden geçerler. Çok anlayışlılardır ve diğer insanlarla kolayca iletişim kurabilirler, ancak bu nedenle bazen kendilerini arka planda tutabilirler. Çok iyi dinleyicilerdir ve kendi duygularıyla kuvvetli temas halindedirler.

C Pozisyonu

Bu kişiler, konsantre olmak ve hareketsiz oturmak konusunda sıkıntı yaşayan karmaşa dolu insanlardır. Zihinleri daima hareket halindedir ve genellikle söyledikleri sözlerin muhtemel etkilerini düşünmeden konuşurlar. Kolayca sıkılırlar ve dikkat süreleri çok kısadır. Çok fazla uyaranın olduğu hızlı ortamlarda adeta parlarlar. İlişkilerinde, hızla ilgilerini kaybedebilirler ve dikkatlerini tekrar çekebilecek birilerine ihtiyaç duyarlar.

D Pozisyonu

Bunlar genellikle rasyonel düşünen, zeki insanlardır. Dakik, düzenli ve tertiplidirler. Evleri genellikle gıcır gıcır temizlenmiş, derli topludur ve her şeyin kendine uygun bir yeri vardır. Biraz içe kapanıktırlar ve kendileriyle ilgili her şeyi kolayca açığa vurmazlar. Yine de çok dürüstlerdir ve dedikodu yapmaktan kesinlikle hoşlanmazlar. Her durumda serinkanlılıklarını korurlar ve bakış açılarını kolay bir şekilde kaybetmezler.

E Pozisyonu

Bu kişiler, hedef odaklı insanlardır ve kariyerlerine son derece değer verirler. Kendileri için iddialı hedefler koymaya önem verirler ve daha azıyla asla yetinmezler. Kişisel bir düzeyde, örneğin sağlık ve sevgi söz konusu olduğunda, yine hedefler koymayı severler. Kendi görünümleri de dâhil olmak üzere her konuda mükemmeliyetçidirler. Bu durum bazen sahip oldukları şeyleri gözden kaçırmalarına neden olur, çünkü her zaman daha fazlasını arzu ederler.

Parmaklarınızın da kişiliğiniz hakkında pek çok şeyi açığa çıkarabileceğini biliyor muydunuz? Ne anlattıklarını öğrenmek için buraya tıklayın!

Bir yanıt yazın