Kişisel Bakım

Eller ve tırnaklar için evde bakım
Eller ve tırnaklar için evde bakım.  Her kız bakımlı görünmeye çalışır, ancak çoğu el ve tırnakların bakımını unutur. Ama bir kadının kartvizit olan sağlıklı ve temiz tırnaklarla bakımlı eller. Manikür olmasa bile, cildin ve tırnak plağının durumuna dikkat etmeniz gerekir: çapakların olmaması ve düzgün bir şekil. Bu makalede, ellerinizi gençliğini ve güzelliğini bağımsız olarak nasıl koruyacağınız ve salon prosedürlerine çok fazla zaman ve para harcamayın.

Evde temel el cilt bakımı

Her gün, ellerin cildi ev işleri yapmaktan muzdariptir: yıkama, bulaşık yıkama, daireyi temizleme. Onları bakımlı tutmak için en uygun araçlardan biri lastik eldiven kullanmaktır. Bununla birlikte, onlarla çalışırken bazı kurallara da uymanız gerekir.

Eldiven kullanmadan önce ellerinizi yıkayın ve bir havluyla kurulayın,

Eldiven giymeden önce cildi doğal krem veya bitkisel yağla nemlendirin,

İşten sonra ellerini tekrar yıka,

Eldivenler de yıkanmalı ve kurutulmalıdır.

Görünümünüze ve sağlığınıza zarar vermemek için, bileşenleri silikon, parabenler, petrol ürünleri, hayvansal yağlar, yapay renkler vb. Birçok cilt hastalığının gelişmesine ve alerjik reaksiyonların ortaya çıkmasına katkıda bulunurlar. Ayrıca, deriden su emerler ve çok toksiktirler.

Vücudunuza bakım yapmak için doğal ürünler kullanmak en iyisidir. Zararsızdır ve sadece bireysel bileşenlere karşı bireysel hoşgörüsüzlük durumunda kontrendikedir. Hiç şüphe yok ki sadece yiyebileceklerinizin cilde uygulanması gerekir!

Evet, bu ürünlerin çoğu oldukça yüksek bir fiyata satılmaktadır, ancak neyse ki, cilt bakımı için çok sayıda halk tarifleri vardır. Hazırlanması kolaydır ve uygun fiyatlı ürünler içerir.

Halk El Bakımı

1.   Bitkisel yağlar (zeytin, badem, keten tohumu, hindistancevizi vb.) Pürüzlü ciltler için çok faydalıdır . Masaj hareketleriyle cilde uygulayın. Paradan tasarruf etmeyin – daha iyi. Yararlı yağ maddeleri kalemlerinize emilir ve daha yumuşak, daha bakımlı ve güzel hale getirilir. Cilt tipine göre yağ seçmeye çalışın . Prosedürün süresi yaklaşık 10-15 dakikadır, sonra kurulayın.

2. Bal kuru ve pürüzlü cilde karşı mücadelede ana yardımcıdır . 1 çorba kaşığı birleştirin. 1 yemek kaşığı ile arı ürünü. bitkisel yağ ve 2-3 damla limon suyu. Elde edilen karışımı kuru ve temiz ellere uygulayın, pamuk eldiven takın. Maskeyi gece boyunca bırakın, sabah ılık suyla durulayın.

3. Kuru ciltler için. 2 çay kaşığı zeytinyağını 1 çay kaşığı ile karıştırın. tatlım, karışıma 10 damla A ve E. yağ vitaminini ekleyin Maskeyi ellerinize uygulayın ve 15-20 dakika tutun. Ilık su ile durulayın ve yağ veya doğal besleyici krem ile nemlendirin.

4. Nemlendirmek. Bal, aloe suyu ve zeytin (veya susam, badem) yağını eşit oranlarda karıştırın. Cilde uygulayın, masaj yapın ve 20-30 dakika bekletin.

5. Yaşlılık lekelerinden aşağıdaki maskeye yardımcı olun: 2 yemek kaşığı. yulaf ezmesi, 1 yemek kaşığı sıcak su, 1 yemek kaşığı. bitkisel yağ ve 1 çay kaşığı limon suyu.

Pulları un haline getirin ve sonra su dökün. Hafifçe şiştiğinde yağ ve meyve suyu ekleyin. Ortaya çıkan kütleyi cilde koyun ve eldiven takın. Maske bütün gece saklanmalıdır. Sabah yıkayın ve besleyici bir krem uygulayın.

Kışın el cildi bakımı nasıl yapılır

Kışın don, kuru hava – tüm bunlar avuç içi ve tırnakların durumunu etkiler. Kışın özel bakım gerektirirler. Kışın hava sıcak görünse bile sokakta eldiven giyin. Sokaktan dönerken, ellerinizi sıcak suda ısıtmayın.

Her gece krem veya yağ sürün. A, E, D vitaminleri içeren bir kompozisyon seçin. Cildi gençleştirir, besler ve mikro çatlakları iyileştirir. Tırnaklarınıza ılık zeytinyağı, hint yağı veya dulavratotu yağı sürün. Bu onları delaminasyondan güçlendirecek ve koruyacaktır. Bitkisel el banyoları yapın.

Evde temel tırnak bakımı Ellerin cildi acı çektiğinde, tırnaklar onunla birlikte acı çeker. Tırnak plağının durumunu umursamıyorsanız, aşağıdaki gibi sorunlar ortaya çıkar: genellikle yetersiz beslenme ile ilişkili yavaş büyüme, aşırı yumuşaklık ve tırnakların aşırı kırılganlığı. Bu, önemli vitamin ve elementlerin, özellikle de kalsiyum ve fosfor eksikliğinden kaynaklanır.

Tırnaklar ayrıca endokrin sistemdeki sorunlar veya kalp hastalığı ve ayrıca sigara içimi nedeniyle pürüzlü ve sarımsı hale gelebilir. Peki, tırnakların ortaya çıkması, ellerinizi başkalarından uzaklaştırma arzusuna neden olmaması için ne yapılması gerekir?

1. Kimya ve agresif maddeler tırnak ve cildin sağlığını olumsuz yönde etkilediğinden temizliği sadece eldiven ile yapmak gereklidir. Bu yukarıda belirtilmişti.

2. Onları soğuktan korumak zorunludur, yani kış mevsiminde eldivenleri ve koruyucu kremleri unutma.

3. Günde en az 1 kez, cilt ve tırnak plağı üzerindeki olumsuz çevresel etkileri azaltmak için besleyici veya nemlendirici bir krem kullanmanız gerekir.

4. Maskeler yapın. Yukarıda listelenen halk ilaçları da tırnak bakımı için uygundur. En basit şey, yağı tırnak levhasına düzgün hareketlerle ovmaktır, örneğin: zeytinyağı, dulavratotu yağı, üzüm çekirdeği yağı,  badem yağı, 3 damla limon suyu ekleyin. Tırnakları bir karışımla örtün, eldiven takın. Bir gece bırak. Maskeyi sabah yıkayın.

5. Son olarak, tırnak ve manikür banyoları gibi basit prosedürleri ihmal etmeyin.

El Banyosu nasıl yapılır. Bu prosedürdeki bileşenler çeşitli yağlar, otlar ve deniz tuzu olabilir. En basit olanı küçük bir kapta az miktarda deniz tuzu (2 ila 3 yemek kaşığı yeterlidir) kullanmaktır. Bu suda, eller en az 10 dakika ve tercihen biraz daha tutulmalıdır. En sevdiğiniz esansiyel yağlarınız varsa, bunları bir ılık su kabına damlatabilir, birkaç yemek kaşığı zeytin veya benzeri yağ ekleyebilir ve ayrıca bir süre ellerinizi tutabilirsiniz.

Çok iyi tırnakları lavanta yağı, çay ağacı, jojoba güçlendirmeye yardımcı olur.

Manikür ipuçları ; İşlemden önce tırnaklarınızı hazırlamanız gerekir: eski verniği çıkarın, banyo yapın veya kütikülü yumuşatmak için en azından ellerinizi suda biraz tutun. O zaman kütikülü dikkatlice çıkarmanız gerekir. Bunu yapmak için, fazla cildi uygulamak, beklemek ve sonra çıkarmak için yeterli olan özel bir çözüm satın alabilirsiniz. Bundan sonra, ekstra uzunluk kesilebilir ve tırnaklar dosyalanabilir, böylece istenen şekil verilir. Cam veya karton bir tırnak törpüsü kullanmak daha iyidir – pratik olarak plakaya zarar vermezler. Form hazır olduğunda, taşlama ve parlatma yapmanız gerekir – bu özel dosyalar gerektirir. Son dokunuş vernik uygulamasıdır. Bir vernik seçerken, hiçbir durumda çivinin yapısını bozmamak için ucuzlamayın. Ve eski tabakayı çıkarırken, aseton içermeyen bir sıvı seçin. Spa manikür. Bu prosedürü deneyin. 5 adım içerir: maserasyon (cildin yumuşaması) , soyma, vücut sargısı, masaj ve beslenme. Kalemleriniz ve tırnaklarınız için ihtiyacınız olan şey budur!

Donanım manikür yaralanmaları ortadan kaldırır, ağrısız bir şekilde kütikülü çıkarır, büyümesini yavaşlatır. Farklı nozullara sahip bir aparat kullanılarak gerçekleştirilir. Prosedür ayrıca 3 ila 4 haftada bir yapılması yeterli olduğu için de faydalıdır.

Terapötik Japon manikür. Tuhaflık, ustanın doğal malzemeler kullanmasıdır. Çiviler balmumu, keratin ve peptit macunu ile kaplıdır. Yumruları dolduruyor. Ek olarak, çivi parlatma tozu ile muamele edilir. Kütikül turuncu bir çubukla geri itilir. Son aşama, ılık şifalı otlar torbaları ile ellerin masajıdır. Bu prosedür cildi çok iyi tonlar. Bakımlı eller – bu mümkün. Makalede listelenen basit ipuçlarını takip ederseniz, tırnaklar ve cilt her zaman sağlıklı ve güzel olacaktır. Tabii ki, iç şarjı unutma .

Bir yanıt yazın