Kişisel Bakım

Sivilceyi Şiddetlendirebilecek Yiyecekler
Diyetin cildimiz üzerinde çok büyük bir etkisi var. Nasıl göründüğümüz, büyük ölçüde vücuda gerekli tüm besin maddelerini sağlayıp sağlamadığımıza ve gereksiz kimya ile karıştırılmamasına bağlıdır. Sivilceyi arttırabilen gıda ürünleri sunuyoruz.

Fast food

Sivilceler de dahil olmak üzere iltihaplanmayı destekleyen zengin bir trans yağ kaynağıdır. Bu nedenle sivilce probleminiz varsa, tamamen hızlı yemek yemeyi bırakın. Dışarıda hızlıca bir şeyler yemeniz gerektiğinde her zaman daha sağlıklı bir alternatif bulmaya çalışın.

çikolata

Ne yazık ki, yüksek oranda yağ ve şeker içeriği ve genellikle laktoz nedeniyle, yüzümüzdeki kusurları arttırır.Bazı kadınlar, dönemden önce çikolatanın cazibesine kapıldığını gösteriyor, çünkü tüketiminden hemen sonra yüzlerinde korkunç bir döküntü oluyor.

pizza

Trans yağ ve laktoz yönünden zenginleştirilmiş eritilmiş peynir ve birçok insanı alerjik yapan salça içerir.Beklendiği gibi, pizza tüketimi çok sayıda koparma ile sonuçlanabilir.

cips

Bu kimya kendisi. Trans yağlar, baharatlı baharatlar, lezzet arttırıcılar, yapay renkler, aromalar – bunların tümü vücudumuzu toksinlerden kurtulmak istiyor. Cipslerde bulunan katkı maddelerinin çoğu, cüruflu sivilceler de dahil olmak üzere iltihaplanmaya neden olur.

Baharatlı yemekler

Sıcak baharatlar, çirkin sivilce kaynağı olan iltihabı teşvik eder. Ulaştığımız ürünleri hatırlamaya ve dikkatle seçmeye değer.

Tatlılar ve Pastalar

Trans yağlar ve ayrıca maya ve bazı patojenik bakterilerin büyümesini destekleyen çok miktarda şeker içerirler. Cilt probleminiz varsa, mümkün olduğunca az basit şekerler yemelisiniz.

Bazı Alerjiler

Yoğurt, kefir ve süt çok sağlıklıdır. Bunlar zengin bir protein ve kalsiyum kaynağıdır, yani vücudun düzgün çalışması için gerekli bileşenlerdir. Maalesef, bazı insanlarda tüketimleri sivilcenin şiddetlenmesine neden olabilir. Bunun sebebi süt, inek alerjisi, yüksek derecede alerjik olabilecek bir kazein türü içermesidir. Ek olarak, birçok insanda laktoz intoleransı vardır. Vücudunda bu şekeri basit şekere bölen bir enzim yoktur. Sonuç olarak, cildimiz ondan muzdarip olabilir.

Bir yanıt yazın